Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Önümüzdeki 24 Saatte 17 Bini Geçip Bu Seviyeye Ulaşabilir!

Amiral kripto para birimi Bitcoin, son iki günün ardından yeni günde yükselişini sürdürebilecek mi? Fiyat nereye gidebilir? Detaylar haberde;
Bitcoin Önümüzdeki 24 Saatte 17 Bini Geçip Bu Seviyeye Ulaşabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gün içinde 16 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin’in hafta sonuna yaklaşırken yükselişini sürdürüp sürdüremeyeceği merak ediliyor. Kripto para piyasasının genelinde son iki gündür olumlu bir hava hakimken, amiral kripto para biriminin önümüzdeki 24 saat içindeki olası hareketleri analiz edildi.

Son 24 saat içinde en düşük 16.460 dolar, en yüksek 16.810 dolar seviyesini gören Bitcoin’in fiyatının yükselişin sürmesi halinde 24 saat içinde 17.260 doları görebileceği belirtiliyor.

  • Haber yazımı esnasında Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat baz alındığında yüzde 0.27 artış göstermiş durumda.
  • BTC, 4 saatlik grafiğinde daha yüksek tepeler ve daha yüksek dipler oluşturdu.
  • BTC fiyatı kısa vadede yaklaşık 17.261,65 dolara kadar yükselme potansiyeli taşıyor.

Bitcoin Fiyatı için Beklentiler

CoinMarketCap verilerine göre kripto piyasasının lideri son 24 saatte biraz yükseliş göstermiş durumda. Haber yazımı esnasında BTC fiyatı 16.570 dolar civarında seyrediyor.

Fiyat, son 24 saatte artış göstermesine rağmen Ethereum’a (ETH) karşı yaklaşık yüzde 2.71 oranında zayıfladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

BTC Fiyatı Pozitif Yönde İlerliyor

BTC, 4 saatlik grafiğinde daha yüksek tepeler ve daha yüksek dip seviyeler göstererek pozitif eğimli bir paralel fiyat kanalı oluşturdu. Şu sıralarda fiyat, 4 saatlik 50 EMA (üstel hareketli ortalama) hattında dinleniyor. 4 saatlik 20 EMA çizgisi, daha uzun EMA çizgisinin üzerinde yükseliş eğilimi gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanı sıra 4 saatlik RSI çizgisi, aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli, ancak yine de 4 saatlik RSI SMA çizgisinin üzerinde kalıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Günlük grafikte, fiyat günlük 20 EMA çizgisine doğru hareket etmeye çalışıyor. Ancak, şu anda 16.745,57 dolar civarında bir dirençle karşılaşıyor ve bu da mevcut günlük mum ile fiyatını geri itmiş durumda.

Bitcoin için Kısa Vadeli Hedef: Yüzde 4 Yükseliş

BTC’nin günlük tablosunda yakın zamanda tetiklenen bir yükseliş bayrağı, 22 Kasım 2022’de günlük RSI SMA çizgisinin üzerinden geçen günlük RSI çizgisidir. BTC’nin 4 saatlik grafiğinde oluşan paralel fiyat kanalıyla birlikte BTC’nin günlük 20 EMA’ya doğru hareketi önümüzdeki 24 saat içinde gerçekleşebilir.

Bu hareket gerçekleşirse, BTC’nin fiyatı yaklaşık 17.261,65 dolara yükselecek. Bu, mevcut fiyattan yüzde 4’lük bir yükseliş hareketi anlamına gelmektedir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın