Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Milyoneri Sayısı Yılın İlk Yarısında Yüzde 70 Azaldı

Bitcoin fiyatındaki tarihi düşüş, milyoner sayısında da azalmaya neden oldu. Son veriler şu şekilde...
Bitcoin Milyoneri Sayısı Yılın İlk Yarısında Yüzde 70 Azaldı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası bu yılın başından itibaren aşağı yönde hareket etti. Bu düşüş yatırımcıların zararının artmasına neden oldu. Geçen zaman içerisinde kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların altına düştü.

Veriler Bitcoin milyoner sayısında da azalma olduğunu gösteriyor. Yılın ilk yarısında Bitcoin milyoner sayısında yüzde 70’e yakın azalma kaydedildi. BTC bakiyesi 1 milyon doların üzerinde kişi ve kuruluşlar, milyoner olarak tanımlanıyor.

BitInfoCharts istatistiklerine göre BTC bakiyesi 1 milyon doların üzerinde 26.284 adres bulunuyor. Adreslerin 4.342’sinin toplam bakiyesi 10 milyon doların üzerindeydi.

Bitcoin milyonerler listesi
Kaynak: BitInfoCharts

Web arşiv tarayıcılar üzerinde yapılan araştırmada, 5 Ocak tarihinden bu yana 99.092 BTC adresinin milyoner statüsünü kaybettiği görülüyor. Bu da yüzde 69,09’luk bir düşüş olduğunu kanıtlıyor.

Bu hesaplama, Bitcoıin’in tarihi zirvelerinde dolaştığı 2021 Ekim’den bu yana yapıldığında, daha büyük bir kayıp ortaya çıkıyor. Azalan BTC milyonerlerin oranı yüzde 73’e kadar çıkıyor.

GCM Yatırım Banner

Düzenleyicilerin artan baskısı, yüksek enflasyon nedeniyle merkez bankalarının sıkılaşma politikaları ve belirsizlik ortamı ile Bitcoin geçen zaman içerisinde büyük kayıp yaşadı.

Milyoner sayısı azalsa da kurumsalların kripto para birimine yönelik ilgisi devam ediyor. Michael Saylor’un CEO’su olduğu bilişim şirketi MicroStrategy, 10 milyon dolar ödeyerek rezervlerinde 470 BTC daha ekledi.

Dijital varlık 69.000 dolara çıkarak geçen yılın Kasım ayında tarihi zirvesine dokundu. Bitcoin’in o zamandan bu yana yüzde 70’e yakın düştü ve yazım itibarıyla 20.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.