Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin için Yaz Tahmini: Fiyat 40 Bin Dolara Çıkabilir

Yeni yıla girerken Bitcoin’in nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor. Araştırmacılardan farkı yorumlar geliyor. Detaylar haberde...
Bitcoin için Yaz Tahmini: Fiyat 40 Bin Dolara Çıkabilir
Yorum

Kripto para piyasası son derece karanlık bir yılı geride bırakırken, 2023’te nasıl süreç yaşanacağı merak konusu. Bitcoin Kasım 2021’dek zirvesinden yüzde 75 aşağıda işlem görüyor. Kripto para borsası ShapoeShift’in kurucusu ve CEO’su Erik Coorhees, Bitcoin tahminini paylaştı.

Voorhees, Bitcoin’in gelecek yaz aylarına kadar 40.000 dolara kadar çıkmasını bekliyor. BTC’nin mevcut fiyatı 16.700 dolar seviyesinde. Böyle bir yükseliş, yüzde 140’lık bir kazancı temsil ediyor.

Voorhees, tahmininin gerçekleşmesi durumunda bunun harika bir getiri olacağını belirtti. Kripto yöneticisi, bir sonraki boğa koşusunun zamanlamasını tam olarak belirleyemedi, yalnızca önümüzdeki altı ay ila üç yıl içinde geleceğini tahmin etti.

BTC haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bir sonraki boğa koşusunun gelmesi için on yıl geçmesi ihtimalini reddeden Voorhees, bunun kripto için bir başarısızlık olacağını belirtti.

Voorhees, makro ortamın, faiz oranlarının ve parasal koşulların sıkılaştırılmasının kripto piyasasının bu yıl nasıl oynayacağı konusunda büyük faktörler olduğunu söyleyerek, “ister boğa ister ayı piyasasında olalım, şu anda bir devrimin ortasındayız” değerlendirmesinde bulundu.

Uzmanlardan Farklı Tahminler

Bitcoin’in orta ve uzun vadeli geleceği seviyeler için uzmanlardan farklı tahminler geliyor. Milyarder yatırımcı Tim Draper, Bitcoin’in Nisan 2024’e kadar 250.000 dolara kadar çıkacağını iddia ediyor. Draper bu tahmini ilk olarak Nisan 2018’de paylaşmıştı.

Bloomberg’in emtia analisti Mike McGlone da, Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Buna neden olarak arzın sürekli düştüğünü ve talebin artmaya devam etmesini gösteriyor.

İngiltere merkezli banka Standard Chartered ise Bitcoin’in 2023’te finansal piyasa sürprizlerinden birini yapacağını ve 5.000 dolara kadar düşeceğini öne sürüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%