Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Rekor Vakti! Gerçek Yükseliş için O Tarih Verildi!

Ünlü analist, öncü kripto para birimi Bitcoin için gerçek yükselişin başlayacağı dönem için kritik ipuçları verdi. Fiyat beklentisini açıkladı. İşte detaylar...
Bitcoin için Rekor Vakti! Gerçek Yükseliş için O Tarih Verildi!
HABER GİRİŞ

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) öncülüğünde kripto para piyasası yeni haftaya yeşil bir görünümde başlamış görünüyor. 67 bin dolar seviyesine yakın bir seyir izleyen BTC’nin gelecekteki hareketlerine ilişkin analistlerin birbirinden farklı tahminleri ve hararetli tartışmaları ise dikkat çekmeye devam ediyor.

Uzmanlar şu sorunun cevabını aramayı sürdürüyor: BTC, kurumsal benimseme ve ana akım benimsemesinin artışı ile yeni zirvelere mi yükselecek, yoksa yeniden son zamanların en düşük seviyelerine geri mi dönecek?

BTC için Yeni Döngü Vurgusu

Kripto dünyasının önde gelen teknik analistlerinden Yoddha liderliğindeki iyimserler, kripto varlık için yükseliş geleceğinin resmini çiziyor. Bitcoin’in döngüsel fiyat hareketlerini gösteren ve sıkı bir biçimde takip edilen bir tarihsel grafiğe işaret ediyorlar.

CryptoYoddha'dan Bitcoin için Yeni Döngü Beklentisi
Kaynak: X / @CryptoYoddha

Yoddha her döngünün benzer bir model izlediğini savunuyor: Bir birikim dönemi ve bunu takip eden parabolik bir dalgalanma.

Bu analiz, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 73.750 doların ötesine taşıyabilecek ve potansiyel olarak şaşırtıcı bir şekilde 150 bin dolara veya daha yüksek bir seviyeye ulaştıracak olan “Döngü IV” ün yolunu açıyor.

GCM Yatırım Banner

Analist, sosyal medya platformu X hesabından analizine ilişkin tablo paylaşırken, şu ifadeleri kullandı: “Gerçek yükseliş gelecek ayki yarılanmadan sonra başlayacak.

Yükselişi Tetikleyecek Unsurlar Sıralandı

Peki bu yükseliş hissiyatını tetikleyen unsurlar neler? Yoddha, kurumsal yatırımlarda artış, kripto paralar için daha net düzenlemelere doğru bir geçiş süreci ve dijital varlıkların giderek daha fazla benimsenmesi gibi etkenleri öne çıkarıyor.

Bu eğilimlerin, her döngünün bir öncekini aştığı tarihsel modelle birleşmesinin Bitcoin boğaları için ilgi çekici bir tablo çizdiğine dikkat çekiyor.

Ancak herkes bu coşkuya kapılmış değil! Ünlü bir kripto para tüccarı olan Michael van de Poppe, kısa süre önce son fiyat düşüşünün ardından potansiyel bir düşüş modeli tespit etmişti.

Analist, fiyatın dar bir aralıkta dalgalandığı devam eden konsolidasyon dönemini, daha fazla fiyat düşüşünün potansiyel bir habercisi olarak yorumlamış ve bunun fiyatın son zamanlardaki en düşük seviyelerini tekrar ziyaret etmesine ve hatta altına inmesine neden olabileceğine değinmişti.

BTC Fiyatı Güne Yükselişle Başladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Farklı tahminlere rağmen, her iki analist de önümüzdeki aylarda önemli bir fiyat hareketi olasılığını kabul ediyor.

Yoddha’nın yükseliş görünümü kripto para dünyasında temel bir değişime dayanırken, van de Poppe’un teknik analizi potansiyel bir kısa vadeli fiyat düzeltmesine işaret ediyor.

BTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 2’nin üzerinde yükselişle 67 bin dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın