Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Milyarder İsim Tahminde Bulundu: 500 Bin Dolar Olacak

Kripto para yanlısı Mike Novogratz, Bitcoin’in geleceği için astronomik bir tahminde bulundu. Ayrıntılar haberde…
Bitcoin için Milyarder İsim Tahminde Bulundu: 500 Bin Dolar Olacak
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in uzun vadeli fiyat hareketlerine dair pek çok tahmin yapılıyor. Bu tahminlerden sonuncusu, milyarder yatırımcı Mike Novogratz tarafından yapıldı. Novogratz, son dönemde Bitcoin ve kripto para birimlerinde yaşanan büyük düşüşe de değindi.

Milyarder yatırımcı, kripto para sektöründe yaşanan büyük düşüşü, kredi krizi kaynaklı olduğunu ve sistemdeki kaldıracın büyüklüğü konusunda yanıldığını itiraf etti.

Novogratz: Düşüşün Sebebi Kredi Krizi

Novogratz açıklamasında, “İnsanların beklediğini sanmadığım şey, profesyonel kurumların bilançolarında ortaya çıkacak ve zincirleme olaylara neden olan kayıpların büyüklüğüydü. Bu durum tam tam teşekküllü bir kredi krizine dönüştü.” ifadelerini kullandı.

Galaxy Digital’in kurucusu olan Novogratz, geçtiğimiz haftalarda büyük çöküş yaşayan Terra ekosisteminin de en büyük destekçileri arasındaydı. Novogratz stablecoin’lerin çöküşünden çıkarılan dersin, yatırımcıların risk yönetimiyle ilgili çok az bilgiye sahip olduğunu gösterdiğini söyledi.

Bitcoin için Gelecek Tahmini

Milyarder yatırımcı Bitcoin’in geleceğine dair çarpıcı bir tahmine bulundu. Novogratz, BTC’nin beş yıl içerisinde 500.000 dolar olacağını öne sürdü. Bitcoin geçen yılın Kasım ayındaki rallisinde 69.000 dolara çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Kripto para birimi geçen zaman içerisinde 17.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. BTC son haftalarda 18.000-23.000 dolar aralığında hareket ediyor. Bugün itibarıyla 23.700. dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto para piyasasında en kötü günlerin geride kaldığını belirten yatırımcı, merkez bankalarının enflasyonla mücadelesinin ortasında, Bitcoin’in güçlü argüman olarak dikkat çektiğini ifade etti.

Mike Novogratz, piyasada yaşanan durumla ilgili, düzenleyicileri yeterince adım atmamakla suçladı. Piyasadaki çöküşü Lehman Brothers olayına benzeten Novogratz, daha fazla şeffaflığın sağlanması gerektiğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.