Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Kritik Viraj: 21 Bin ya da 31 Bin Dolar

Ünlü kripto analisti, hafta sonuna girerken öncü kripto para Bitcoin'in fiyatı için kritik seviyeleri belirledi. Detaylar haberin devamında;
Bitcoin için Kritik Viraj: 21 Bin ya da 31 Bin Dolar
HABER GİRİŞ

Bitcoin (BTC) fiyatı, hafta sonuna 26 bin dolar seviyesinin altında girmeye hazırlanırken ünlü kripto analisti Lockridge Okoth, amiral kripto para biriminin kritik bir dönüm noktasında olduğunu belirtti. Dikkat edilmesi gereken fiyat seviyelerini sıraladı.

BTC fiyatı, 17 Ağustos çöküşü sırasında önemli bir destek seviyesinin altına düştükten sonra dar bir aralıkta konsolide olarak hareket ediyor. Hafta sonlarının oldukça durgun geçtiği bilinirken, büyük cüzdan sahipleri harekete geçmediği sürece yukarıya doğru bir hareket olasılığının zayıf olduğu belirtiliyor.

BTC Fiyatı için Kritik Seviye

24.995 dolar destek seviyesinin BTC fiyatı için “ya tamam ya devam” niteliğinde olduğunu söyleyen Okoth, aşağı yönlü kararlı bir kırılımın fiyatı psikolojik sınır 24 bin dolara gönderebileceğini ve trendde düşüş eğilimine işaret edeceğini ifade etti.

En kötü senaryoda, satıcı momentumunun fiyatı, en son Mart ortalarında görülen seviye olan 21.915 dolara çekebileceğini belirtti.

Hem hareketli ortalama yakınsama göstergesinin (MACD) hem de göreceli güç endeksinin (RSI) kısa süre önce alım sinyalleri verdiğini kaydederken RSI’ın Ağustos sonunda aşırı satım bölgesinden çıktığını ve MACD çizgisinin aynı zamanda negatif bölgede sinyal çizgisinin üzerine çıktığını belirtti.

GCM Yatırım Banner
BTC Okoth 8 Eylül Grafik
Kaynak: TradingView

Bu sinyallerin Eylül başında hızla gerileyen fiyatlarda kısa bir ölü kedi sıçramasını yansıtmasına rağmen hala bir toparlanma olasılığının bulunduğuna değindi.

“BTC Toparlanırsa 30 Bin Doların Üstü Görülebilir”

Okoth, boğaların yeniden canlanmasının, Bitcoin fiyatı için böyle bir ivme sağlayarak yukarı yönde bir toparlanmayı körükleyebileceğine dikkat çekti.

Bu hareketin BTC’yi 200, 50 ve nihayetinde 100 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerine 27.066, 27.414 ve 27.763 dolar seviyelerine ve nihayetinde 29.692 dolar seviyesindeki yükselen trend çizgisinin sunduğu desteğin üzerine çıkarabileceğin altını çizdi.

İyimser durumda Bitcoin fiyatının 31.518 doları hedeflemeden önce psikolojik 30 bin dolar seviyesinin üzerindeki bölgeye girebileceğini ifade etti.

Yukarı yönlü bir hareket olasılığının yakın vadede zayıf kalsa da bu senaryonun mevcut seviyelerin üzerinde yüzde 20’lik bir tırmanış teşkil edeceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın