Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Google’da da Düştü: 2 Yılın En Zayıf Seviyesi

Bitcoin’in Google üzerindeki arama oranları düşmeye devam ediyor. Son iki yılın en düşük seviyesi görüldü. Detaylar haberde...
Bitcoin Google’da da Düştü: 2 Yılın En Zayıf Seviyesi
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve kripto paralar 2022 yılının gelmesi ile beraber kayıplarını derinleştirdi. BTC geçen yılın Kasım ayından bu yana yüzde 70’e yakın düştü ve fiyat an itibarıyla 21.200 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Bu durum dünyanın en büyük arama motoru olan Google üzerindeki etkileşimde de kendisini gösteriyor. ‘Bitcoin satın al’ anahtar kelimesine yönelik Google arama ilgisi iki yılın yeni bir en düşük seviyesine ulaştı.

Bitcoin kelimesine olan son düşük ilginin, kripto para biriminin geçen yıl kaydedilen boğa ralli için hazırlandığı 17 Ekim 2020’de kaydedilmişti. Bölgesel dağılım olarak bakıldığında Nijerya, Bitcoin arama oranı ile lider konumda. Bu ülkeyi Gana ve Kamerun takip ediyor.

Bitcoin, Google arama oranı
Kaynak: Google Trendler

Bitcoin’de büyük fiyat hareketlerinin olmamasının Google’a olan ilginin düşük olmasına katkı sağladığı şeklinde yorumlanabilir. Düzeltme aynı zamanda en büyük kripto para yatırımcılarının payını oluşturan perakende yatırımcı ilgisinin azalmasıyla da aynı zamana denk geldi.

Terra ekosisteminde yaşanan çöküşü ve bazı kripto şirketlerinin iflas aşamasına gelmesi, sektördeki daralmanın diğer etkenleri arasında yer alıyor. Çöküşün etkisi Bitcoin gibi varlıklara sıçradı ve yatırımcılar arasındaki güven sarsıldı.

GCM Yatırım Banner

Piyasadaki Toparlanma Verileri Değiştirebilir

Bitcoin’in devam eden fiyat çöküşünden toparlanacağına ve Google aramalarında ani bir artış için yeni bir katalizör görevi göreceğine dair genel bir kanı var. Bu gelişme, çoğu yatırımcının varlığı kaybetme korkusu (FOMO) başladığında satın alma eğiliminde olduğu görüşüyle ​​destekleniyor.

Aramalarda önde gelen ülkeler, artan enflasyon ve yerel para birimlerinin devalüasyonu arasında zorlu ekonomik dönemlerle karakterize ediliyor. Bitcoin’in büyük kazançlar elde etme yeteneği ise insanlar bu varlığa daha çok ilgi duyuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.