Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselecek mi? BTC Yükseliş Hedefi Neresi?

Bitcoin ve hisse senetleri arasında sıkı bir korelasyon mevcutken BTC fiyatlarındaki yükseliş yavaşlıyor. Peki, fiyat toparlanacak mı? Hedef neresi? Detaylar;
Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselecek mi? BTC Yükseliş Hedefi Neresi?
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat performansı, 24 Kasım’da 38.400 dolar seviyesine yükselmesinin ardından son iki hafta içinde yatay bir hal almış görünüyor. CoinShares raporuna bakıldığında ise BTC fonlarına, geçen hafta kurumsal yatırımcılardan önemli seviyede sermaye girişleri gözlemlendi.

Peki, BTC fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Piyasadaki son gelişmeler neler?

Bitcoin fiyatındaki yükseliş, 16 Ekim’den bu yana tutarlı kazançlar sağladıktan sonra yavaşladı. BTC fiyatı, haftalık kazançlarını sildi ancak 37 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmayı sürdürdü.

O Kırılım BTC için Yeni Ralli İşareti Olabilir

Kripto analitik platformu Santiment’in verileri, BTC fiyat performansı yatay hal aldıktan sonra Bitcoin ile hisse senetleri arasında sıkı bir korelasyon olduğunu ortaya koydu. BTC’nin S&P 500 ile korelasyonu 1 Kasım tarihindeki negatif 0,76 seviyesinden 0,43‘e yükseldi.

BTC ve Piyasalar Arasındaki İlişki
Kaynak: Santiment

Hisse senetlerinin performansı son iki haftada hızla Bitcoin’i yakaladı. Santiment’teki analistler, hisse senetlerinin takip etmediği bir BTC fiyat rallisinin, sektörler arasındaki korelasyonun yeniden kırıldığına dair güçlü bir işaret olacağına inanıyor.

GCM Yatırım Banner

Bunun dikkat edilmesi gereken önemli bir gösterge olduğuna ve genel olarak korelasyondaki bir kırılımın Bitcoin’de bir rallinin işareti olduğuna dikkat çekiliyor.

Madencilik zorluğuna (hashrate) dayalı bir Bitcoin değerleme modeli 27 Kasım’da 35 bin dolara yükseldi.

PlanB BTC Analizi
Kaynak: Planbtc.com

BTC Fiyatı Bu Modele Göre 35 Bin Dolar Altına Düşmeyecek

Bitcoin Stok-Akış modelinin (S2F modeli) arkasındaki analist PlanB’ye göre olası siyah kuğular (beklenmedik, öngörülemeyen ve genellikle piyasada büyük bir etki yaratan olaylar) veya kısa vadeli durumlar dışında Bitcoin fiyatının uzun vadede 35 bin doların altına düşmesi muhtemel görünmüyor.

Öte yandan, CoinShares’in son raporuna göre kurumsal yatırımcılar geçen hafta içinde BTC fonlarına 311,5 milyon dolar aktardı. Yılbaşından bu yana BTC fonlarına giriş 1.550 milyon dolara ulaştı.

BTC Fon Giriş
Kaynak: CoinShares

Analiste Göre BTC Fiyatının Sıradaki Hedefi

Kripto analisti Adrian Zdunczyk’e göre Bitcoin’in yükseliş hedefi 39 bin ila 40 bin dolar arasındaki aralık. Analist, Bitcoin için işlem aralığı olarak ise 25 bin ila 32 bin dolar arasındaki aralığı belirledi.

BTC Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bitcoin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 37 bin dolar seviyesinin biraz üzerinde seyrediyor ve varlığın fiyatı geçen haftaya kıyasla büyük ölçüde değişmemiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın