Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Fiyatı NVT Sinyal Metriğine Göre Olması Gerekenden Düşük Seviyede

Glassnode’da yer alan bir metrik, BTC fiyatının düşük olduğuna işaret ediyor.
Bitcoin’in Fiyatı NVT Sinyal Metriğine Göre Olması Gerekenden Düşük Seviyede
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Glassnode, bu yılın Ocak ayına göre önemli ölçüde daha düşük olan ‘Network Value to Transactions Signal’ göstergesine göre Bitcoin’in fiyatının olması gerekenden düşük olduğunu rapor etti. Mevcut fiyat, tarihsel veriler değerlendirildiğinde düşük seviyede görülüyor.

Değer yerleşimindeki en son artış Mayıs ayında gerçekleşti. Sunulan gösterge, başlangıçta piyasa değerinin USD cinsinden işlem hacmine bölünmesiyle hesaplanan popüler NVT metriğinin bir modifikasyonudur.

NVT Sinyali göstergesi, USD cinsinden işlem hacminin 90 günlük hareketli ortalamasını kullanıyor. Gösterge hareketli ortalamanın uygulanmasıyla, teknik hatalar veya diğer problemler nedeniyle ortaya çıkan rastgele hacim artışlarını ortadan kaldırarak daha işlevsel bir araç olarak kullanılıyor.

Bitcoin NVT değeri
Kaynak: Glassnode

NVT verisi şu anda düşük olarak kabul edilen 25 seviyesinin altında yer alıyor. Düşük oran, piyasa değerinin dolar cinsinden işlem hacminden önemli ölçüde yüksek olduğunu gösteriyor.

Ağ etkinliğindeki düşüş, döviz girişlerinin hızla azalmasına ve piyasadaki risk faktörlerine bağlanıyor. Vadeli işlem destekli ETF’leri ve düzenli vadeli işlem sözleşmelerini kullanarak sektöre giren daha fazla yatırımla, piyasadaki fon oranı artmaya devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 67.000 dolara çıkarak yeni bir zirveye ulaştı. Kripto para birimi bir süredir konsolide oluyor ve an itibariyle 61.400 dolar seviyesinden işlem görüyor .

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.