Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Fiyatı Kritik Direnç Hattını Bu Hafta Geçebilir mi?

Piyasalar Paskalya tatilinin ardından dönüş yaparken, Bitcoin haftaya 28 bin doların üzerine çıkarak başladı. Fiyat bu noktadan nereye gidebilir? Detaylar haberde;
Bitcoin Fiyatı Kritik Direnç Hattını Bu Hafta Geçebilir mi?
HABER GİRİŞ

Piyasaların Paskalya tatilinden dönmeye başlamasıyla birlikte, Bitcoin (BTC) yeni haftaya tekrar 28 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak başladı. Hareket, kısa bir süre için 28.500 dolar seviyesinin üstünün görülmesini de sağladı.

Peki, BTC fiyatını yeni haftada neler bekliyor? Yükselişin devamı gelebilecek mi?

BTC’de Yeni Haftada Neler Gözlemlenecek?

BTC, yeni haftaya fiyatındaki yükselişle girse de bir süredir gözlemlenen temel direnç seviyelerinin bozulmadığı görülüyor.

Kripto stratejisti Aayush Jindal 28 bin dolar direncinin üzerinde yeni bir artış başlatan BTC’nin yükselmeye devam etmesi için 28.500 dolar ve 28.800 dolar direnç seviyelerini aşması gerektiğini belirtti.

28.550 dolarlık direnç bölgesini test eden fiyatın, 28.200 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem gördüğünü söyleyen analist, BTC/USD paritesinin özellikle 28.550 dolar direnç seviyesini aşması halinde yükselişini uzatabileceğini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

BTC Fiyatı Direnci Temizlemeye Çalışıyor

27.700 dolarlık destek bölgesinin üzerinde bir destek alanı oluşturmasının ardından yeniden 28 bin dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkmayı başaran BTC, gün içinde 28.550 dolarlık direnç bölgesini de test etti.

BTC/USD, önceki gün 27.828.48 dolar seviyesinde işlem gördükten sonra, bugünün seansının ilk saatlerinde 28.532.83 dolarlık gün içi en yüksek seviyeye tırmandı. Ancak momentum o zamandan beri biraz değişmiş göründü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BTC için Kritik Günlük Kapanış Seviyesi

BTC’nin yükselişi için geçilmesi gereken öncelikli seviyenin 28.550 dolar bölgesi olduğunu söyleyen Jindal, bu direncin üzerinde bir günlük kapanışın önemli olduğunu vurguladı.

Bir sonraki kilit direnç alanının, fiyatı 29.500 dolara kadar gönderebileceği 28.800 dolar seviyesinin yakınında olduğunu belirten analist, daha fazla kazancın, 30 bin dolarlık direnç bölgesinin test edilmesi için kapıları açacağını öne sürdü.

Düşüş Senaryosu Halinde Neler Olur?

BTC fiyatının 28.550 dolarlık direnci aşmayı başaramadığı takdirde yeni bir düşüş dalgası oluşabileceğinden de bahseden Jindal, aşağı yönlü ilk ana destek noktasının 28.200 dolarda olduğunu ifade etti.

Aşağı yönlü bir kırılmanın gerçekleşmesi ve 28.200 dolar desteğinin altında günlük kapanışın, fiyatı tekrar 27.700 dolar bölgesine itebileceği ihtimalini ele alan analist, bu senaryoda fiyatın 27.200 dolarlık destek bölgesine doğru düşebileceğini belirtti.

31.500 Dolar için Şartlar Uygun İddiası

Bir diğer kripto analisti Christian Encila da aşağı yönlü bir kırılma ve 28.200 dolar desteğinin altında gerçekleşecek günlük kapanışın, benzer şekilde fiyatı tekrar 27.700 dolara itebileceğini belirtti.

Bitcoin’in günlük teknik analizinin kripto para biriminin trend yönü hakkında fazla fikir sunmadığını ancak haftalık görünümün kararlı bir yükseliş tablosu çizdiğini söyledi. Encila, bu iyimser tahminin, BTC fiyatının 31.500 dolardaki uzun vadeli direncine doğru yükselebileceğini gösterdiğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın