Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Fiyatı Hafta Sonunda Nerede Olabilir? Analist Yanıtladı!

Bitcoin fiyatı son seanslarda zayıflık belirtileri gösteriyor olsa da önemli destek seviyelerini korumayı başarıyor. Fiyat nereye gidebilir? Detaylar...
Bitcoin Fiyatı Hafta Sonunda Nerede Olabilir? Analist Yanıtladı!
HABER GİRİŞ

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Binance kripto para borsasına açtığı davayla yükselişi duraklayan öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasaları sarsan bu şok gelişmenin etkilerini kısa sürede atlattı. Fiyatını, gelişme öncesi seviyesinden daha yukarı çeken ve 29 bini gören BTC, son 24 saatte ise yüzde 1.5 civarında kayıpta.

Kısa bir süre olsa da dokuz ay içinde ilk kez 29 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başaran BTC fiyatının bu zirveyi gördükten sonra gerileme ve konsolidasyon sürecinde olduğu gözlemleniyor.

BTC Fiyatı Yeniden Yükseliş İvmesi Yakalayabilecek mi?

29 bin dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra düzeltme yapan ve şu sıralarda 28 bin doların biraz üzerinde konsolide olan BTC fiyatını önümüzdeki günlerde nelerin beklediğine dair kripto stratejisti Aayush Jindal’dan yorumlar geldi.

Bitcoin’in 28.500 dolarlık direncin üzerinde hız kazanmasına rağmen yükselişin sınırlı kaldığını söyleyen isim, 27.900 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş eğilimi çizgisinin oluştuğuna dikkat çekti.

Analist, 27.650 dolar desteğinin altında net bir hareketin gerçekleşmemesi halinde paritenin başka bir yükselişe başlayabileceği açıklaması ile fiyatta yükseliş bekleyen yatırımcıları umutlandırdı.

GCM Yatırım Banner

BTC Fiyatı Önceki Kazançlarını Tutamadı

Bitcoin fiyatı, 28.200 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardıktan sonra sırasıyla 28.500 dolar ve 28.800 dolar bölgesindeki direnç seviyelerinin de üzerine yükseldi.

Ancak, artışların 29 bin dolar seviyesinin üzerinde sınırlı kaldığı görüldü. Fiyat, yeni bir aşağı yönlü düzeltmeye başlamadan önce 29.190 dolar civarında bir fiyat zirvesi gerçekleştirdi. Bunun ardından 28.800 dolar ve 28.500 dolar seviyelerinin altına bir harekete başladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BTC için Kritik Seviyeler Nerede?

BTC/USD paritesinin saatlik tablosunda 27.900 dolar civarında destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisinin mevcudiyetine dikkat çeken Jindal, yükselişin devamı adına geçilmesi gereken direnç seviyelerinden bahsetti.

Yukarı yönde öncelikli direnç alanının 28.500 dolar seviyesinin yakınında, bir sonraki büyük direnç alanının 28.850 dolar bölgesine yakın olduğunu söyleyen analist, ana direncin ise 29.200 dolar seviyesinin yakınında şekillendiğini belirtti.

29.200 dolar ana direncinin üzerinde net bir hareketin fiyatı, hızlı bir şekilde 30.000 dolar direncine doğru itebileceğini söyleyen Jindal, daha fazla kazancın ise 32.000 dolarlık direnç bölgesinin test edilmesi için kapıları açabileceğinin altını çizdi.

Zayıf Görünüm Sürerse Ne Olur?

Fiyatın 28.800 dolarlık direnç bölgesini aşamadıkça düşüş tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Jindal, aşağı yönde ilk desteğin 27.900 dolar bölgesine yakın olduğundan bahsetti.

Bir sonraki büyük destek bölgesinin 27.680 dolar bölgesinde olduğunu da belirten analist, bu seviyenin altındaki aşağı yönlü bir kırılmanın, yeni bir düşüş dalgası başlatabileceğine dikkat çekti.

Düşüşün devamı halinde bir sonraki büyük destek alanının, fiyatın 26.600 doları test edebileceği 27.210 dolar seviyesinin yakınında olduğu bilgisini de verdi.

BTC ve ETH Arasındaki Korelasyon Büyüdü

Bu arada kripto analisti Dalmas Ngetich ise Bitcoin ile Ethereum arasındaki korelasyon oranının yüksekliğine dikkat çekti.

İki kripto varlığın fiyatlarının son birkaç aydır aynı doğrultuda hareket ettiğini söyleyen analist, kriptonun ana akım olarak benimsenmeye devam etmesiyle söz konusu korelasyonun önümüzdeki aylarda yükselmeye devam edebileceğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.