Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Düşerken Yatırımcılar Yükselen Trend Çizgisine Odaklandı

Son haftalarda zayıf aralıkta hareket eden BTC, FED tutanakları sonrasında kayıplarını artırmaya başladı. Ayrıntılar geliyor...
Bitcoin Düşerken Yatırımcılar Yükselen Trend Çizgisine Odaklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu yılın başından itibaren yükselen bir trend yapısı oluşturan Bitcoin, Temmuz’da 32.000 dolar seviyesine yaklaştı. Kripto para birimi bu seviyede tutunamadı ve 28.000 dolar yakınlarına kadar geriledi. BTC yazım itibarıyla 28.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yılın başından bu yana gerçekleşen yükseliş, ana trend çizgisi oluşmasına neden oldu. Bu süreçte BTC, yüzde 70’e yakın bir yükseliş kaydetti. Dikkate alınan yükseliş eğilimi çizgisi, Ocak ayının başındaki düşük seviye ile Mart ve Haziran aylarında kaydedilen dalgalı düşük seviyeleri birbirine bağlıyor. Yazım anında trend çizgisi 28.000 doların altında bulunuyor.

Factor LLC’nin CEO’su Peter Brandt’a göre, trend çizgisi ihlali yükseliş eğilimini geçersiz kılacak. Brandt, “Swing tüccarı olarak trend çizgisinin ihlaline saygı duyarım. Bu nedenle pozisyonlarım ya kısa ya da yatay olur. Yalnızca bir ayı tuzağı gerçekten varsa bunu yükseliş eğilimi olarak kabul ederim. Yatay grafik oluşturmayı şiddetle tercih ederim,” değerlendirmesinde bulundu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Fiyatların potansiyel bir trend çizgisi bozulmasını hızlı bir şekilde tersine çevirmesi ve satıcıları piyasanın yanlış tarafında bırakması durumunda bir ayı tuzağı teyit edilecektir. Kilit destek seviyelerinin başarısız dökümleri, yaygın olarak güçlü yükseliş sinyalleri olarak kabul edilir.

GCM Yatırım Banner

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’ta araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, trend çizgisinin olası geçersizliğinin daha derin kayıplara yol açabileceğini söyledi.

Fiyatlardaki düşüşün sürmesi halinde, BTC’nin 25.000 dolar destek seviyesini yeniden test edebileceğini ifade etti. Yatırımcılara kripto risklerini minimumda tutmaları ve seçenekleri kullanmalarını tavsiye etti.

Bitcoin, 25.000 dolar seviyesini Mart ayında güçlü bir şekilde geçerek desteğe çevirdi. Bu seviye, Blackrock’un spot Bitcoin borsa yatırım fonu için başvuruda bulunmadan önce Haziran ayının ilk yarısında test edildi.

Diğer yandan dün açıklanan Federal Rezerv, Temmuz ayı toplantı tutanaklarında, ek faiz artırımlarının gelebileceğine dair işaretler, BTC üzerinde kayıpların artmasına neden oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın