Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Düşerken Uzun Vadeli Yatırımcılar Birikimlerini Sürdürüyor

Zincir üzerinde izlenen veriler, uzun vadeli Bitcoin cüzdanlarının bakiyesi artmaya devam ettiğini gösteriyor.
Bitcoin Düşerken Uzun Vadeli Yatırımcılar Birikimlerini Sürdürüyor
HABER GİRİŞ

Uzun vadeli Bitcoin tutan yatırımcılr, krito para biriminin fiyatı düşerken biriktirmeye devam ediyor. Blockchain analitik firması Glassnode’un, altı aydan uzun bir süredir madeni para tutma eğiliminde olan borsa cüzdanlarına giren veya çıkan BTC’nin net miktarındaki 30 günlük değişimi izleyen uzun vadeli net pozisyon değişikliği göstergesi, Nisan ayı başlarında pozitife döndü ve hızla yükseldi.

Veriler net birikimin Ekim 2021’den bu yana en hızlı şekilde gerçekleştiğini gösteriyor. Bu, yatırımcıların Bitcoin’in son zamanlardaki zayıflığını tipik bir boğa piyasası nefesi olarak gördüklerini kanıtlıyor.

BTC uzun vadeli sahipler
Kaynak: Glassnode

Kripto yatırım platformu olan Q9 Capital, ağdaki artışa atıfta bulunarak “Uzun vadeli BTC sahipleri pozisyonlarını artırıyor, Bu da yatırımcıların fiyat hareketindeki son duraklamayı, daha fazlasını elde etmek için bir fırsat olarak gördüklerini gösteriyor.” notunu düştü.

Glassnode, uzun vadeli sahiplerini, paralarını satmadan veya taşımadan en az 155 gün boyunca elinde tutan cüzdanlar olarak tanımlıyor. Bitcoin Nisan ayı içerisinde 31.000 dolar seviyesine çıkarak, Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

O seviyede satış baskısı ile karşılaşan Bitcoin, yüzde 10’dan fazla düştü ve 27.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Nasdaq Nisan ortasından bu yana yüzde 2’nin üzerinde arttı. Bitcoin’in geçmişte yakından takip ettiği Nasdaq-S&P 500 oranı da bu süre zarfında yüze 2’nin üzerinde yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Matrixport’un Araştırma ve Strateji Başkanı Markus Thielen’e göre, bu farklılık Bitcoin boğaları için bir endişe kaynağı.Thielen, Nasdaq ile olan ilişkiye dayanarak, Bitcoin’in şu anda 30.000 doların üzerinde olması gerektiğini ancak mevcut durumun kısa vadeli yatırımcılar için uyarı anlamı taşıdığını söyledi.

Bitcoin yazım itibarıyla 27.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. ABD’den gelen enflasyon verileri ve Federal Rezerv’in faiz politikası, Bitcoin ve kripto paralar üzerine baskı unsuru olmayı sürdürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.