Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Bu Hafta 30 Bin Dolar Hedefine Ulaşabilecek mi?

Pazardaki boğaların Bitcoin fiyatını 30 bin dolara taşıma çabaları sürerken, fiyatın biraz gerilediği gözlemleniyor. BTC'yi bu hafta neler bekliyor? Detaylar...
Bitcoin Bu Hafta 30 Bin Dolar Hedefine Ulaşabilecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında yeni haftaya girilirken gözler piyasaya büyük ölçüde yön veren amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerinde. Peki, 28 bin dolar seviyesinin üzerinde hareketlerini sürdüren BTC, öncelikli hedefi olan 30 bin dolar bölgesine ulaşabilecek mi?

Kripto stratejisti Aayush Jindal, BTC’yi kısa vadede bekleyen önemli direnç bölgelerinin yanı sıra korunması gereken destek seviyelerine de değindi.

Bitcoin Fiyatını Bu Hafta Neler Bekliyor?

Analiste göre Bitcoin fiyatı 28.800 dolardaki direnç bölgesine ulaşmasının ardından geri çekildi ve düzeltme aşamasında.

Fiyat, 28.500 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görmeye devam ederken, 27.500 dolar desteğinin altında net bir hareket başlangıcı BTC’de düşüş ivmesinin başlamasına neden olabilir. Aksine, 27.500 dolar desteğinin altında net bir hareket olmadığı takdirde BTC/USD paritesi yeni bir yükselişe başlayabilir.

BTC Yönünü Arıyor

Bitcoin fiyatı, 28.500 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başarsa da, 28.800 dolar ve 29.000 dolar bölgelerinin üzerine çıkmak için hız kazanmakta yeterli güce sahip olamadı.

GCM Yatırım Banner

Aşağı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce 28.595 dolara kadar çıkan fiyat, 28.200 dolarlık destek seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştükten sonra ayılar, fiyatı 28.000 dolarlık destek bölgesinin altına gönderdi.

27.578 dolar civarında bir fiyat dibinin oluşmasının ardından şu anda kayıpların konsolide edildiği gözlemleniyor. Fiyat, haber yazımı itibarıyla 28.200 dolar civarında seyrediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

30 Bin Dolar Mümkün mü?

Ana direnç seviyesinin 28.800 dolar seviyesinin yakınında şekillendiğini söyleyen Jindal, bu seviyenin üzerinde net bir hareketin, fiyatı 29.200 dolar direnç bölgesine taşıyabileceğini belirtti.

Analiste göre daha fazla kazanç ise fiyatın 30 bin dolar direnç alanını test etmesinin önünü açacak.

BTC’de Daha Fazla Kayıp Oluşur mu?

Düşüş senaryosuna da değinen Jindal, fiyatın 28.100 dolar üzerinde tutunamaması halinde ana destek bölgelerinin sırasıyla 27.500 dolar ve 27.000 dolar civarında olduğunu ifade etti.

Analist, DXY ile BTC Korelasyonuna Dikkat Çekti

Analist Jake Simmons ise Bitcoin fiyatının, Asya’daki ticaret seansının başında yüzde 2.2 düştüğüne ancak önemli desteği 27.700 dolarda tutmayı başardığına dikkat çekti.

Bununla birlikte, ters korelasyonun yüksek kalması halinde ABD dolar endeksinin (DXY) kırılmasının, kısa vadede Bitcoin fiyatı için başka bir geri çekilme anlamına gelebileceği uyarısında bulundu.

Simmons, DXY’nin gün içinde yeniden güç kazanmasının, daha geniş finansal piyasa ve Bitcoin için kötü sonuçlar yaratmasının muhtemel olduğuna dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.