Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Ay’a Ne Zaman Gidecek? Analistlerden İlginç Görüşler!

Bir süredir 30 bin dolar civarındaki fiyat hareketlerini sürdüren öncü kripto para birimi Bitcoin'de beklenen patlama ne zaman gelecek? Analistlerden farklı görüşler var...
Bitcoin Ay’a Ne Zaman Gidecek? Analistlerden İlginç Görüşler!
HABER GİRİŞ

Amiral kripto para birimi Bitcoin, bir süredir belirli bir fiyat aralığı arasında sıkışmış görünüyor. Bu süreçte hem yatırımcıların hem de kripto meraklılarının kafasında ısrarla bir soru yankılanıyor: Bitcoin aya ne zaman roketlenecek?

Analistlere göre cevabı kimse bilmese de, takip edilebilecek zincir üstü göstergeler ve bazı tarihsel modeller mevcut.

BTC Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Son iki hafta boyunca, BTC fiyatı yatay bir trendde seyrini sürdürüyor. Bitcoin boğaları gidişatı 24.900 dolar seviyesinde değiştirmeyi başardıktan sonra, fiyat yüzde 25’ten fazla artış gösterdi.

Ancak o zamandan bu yana BTC fiyatı, 29.800 dolar ile 31.300 dolar arasında işlem görüyor.

Bu süreçte ne boğalar ne de ayılar daha yüksek zaman dilimlerinde üstünlük sağlayıp işlem aralığından çıkamadı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Rekt Capital: Tek Gereken Olumlu Bir Katalizör

Tanınmış kripto tüccarı ve analisti Rekt Capital, tek gerekenin mevcut BTC fiyat hareketi için olumlu bir katalizör olduğuna inanıyor.

Analist, bugünkü bir tweet’inde “Bir BTC düşüş trendi, sona ermekten yalnızca bir pozitif katalizör uzaktadır. Ve bir BTC yükseliş trendi her zaman sona ermekte olan olumsuz bir katalizördür. Yükseliş veya düşüş trendi çok güçlü olduğunda, trendi bozmak için her zaman bir katalizör çıkacağından emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @rektcapital

Ona göre Bitcoin’in dar bir aralıktaki mevcut yatay eğilimi, nihai çöküşünden sadece bir adım uzakta.

BTC’nin yeni aylık kapanışının yükseliş yönünde olduğunu söyleyen isim, öncelikle 29 bin 250 dolara kadar bir düşüşün sağlıklı olacağını belirtti. Bu teknik yeniden testi kolaylaştırmak için yakında hangi olumsuz katalizörün ortaya çıkacağını merak ettiğini sözlerine ekledi.

Adler, ETF Başvurularına Dikkat Çekti

Zincir üstü analist Axel Adler Jr ise büyük bir kırılım hareketinin göstergesi olarak BTC toplam transfer hacmine işaret etti. Kesin zamanlama belirsiz olsa da, Ay’a roketlenmenin bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) onaylanması gibi önemli bir olay tarafından tetiklenebileceğini öne sürdü.

Tarihsel verilerden yola çıkan Adler Jr, patlayıcı fiyat artışları ile BTC’nin toplam transfer hacmindeki artış arasındaki ilişkiyi vurguladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @AxelAdlerJr

Şubat 2019 ve Ağustos 2020’de tanık olunan dramatik dalgalanmalar gibi geçmiş örneklerin, benzer bir dalgalanmanın hemen köşede görünebileceği argümanına ağırlık verdiğini ifade etti.

Daan Crypto Trades: 40 Bin Dolar Hızlıca Gelebilir

Daan Crypto Trades, piyasanın mevcut durumu hakkında fikirlerini söylerken, boğalar ve ayılar arasındaki savaşın devam ettiğini ifade etti. Mevcut konsolidasyonun prangaları bir kez kırıldığında ortaya çıkan tablonun 2023’ün zirvesini belirleyeceğini tahmin ettiğini dile getirdi.

Yaşanan kırılma ile 36 bin dolar ve 40 bin dolar seviyelerinin hızlı şekilde ziyaret edileceğini öne sürdü.

Bu arada ünlü analist Skew ise Bitcoin’in piyasa dinamiklerinin inceliklerine ışık tuttu. Binance spot piyasasına yakından bakan Skew, önemli miktarda BTC birikiminin meydana geldiğini belirtti.

Arzın 31.300 dolar ile 32.000 dolar arasında yoğunlaştığını, talebin ise 29.500 dolar ile 28.000 dolar arasında kaldığını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.