Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin ATH Yolunda: Sırada 1 Dolar Altındaki Bu 3 Altcoin Var!

Bitcoin'in 59 bin dolar seviyesini aşmasıyla birlikte analistler 1 doların altında kalan üç altcoinin takip edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Detaylar;
Bitcoin ATH Yolunda: Sırada 1 Dolar Altındaki Bu 3 Altcoin Var!
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin, spot BTC ETF’lerinin onaylanmasının da desteğini alarak 2024 yılına oldukça hızlı bir giriş yaptı. Bu hafta itibarıyla ise uzun süredir görülmeyen fiyat seviyelerine çıkış gösterdi. Piyasa değeriyle en büyük kripto varlık, bir süredir sıkıştığı 51 bin dolar civarından sıyrılıp iki gün içinde 60 bin dolar sınırına ulaşmayı başardı.

Bazı altcoinler piyasadaki bu yükseliş havasına eşlik ederek sert hareketler gerçekleştirirken, bazı önde gelen altcoinler ise şimdilik sakin bir seyir izliyor. Piyasa uzmanlarının genel görüşü ise BTC karlarının, yatırım getirisini korumak için diğer altcoinlere kaymasıyla yeni önemli sıçrama hareketlerine tanıklık edilebileceği yönünde.

Analistler, piyasa döngüsünün önemli bir unsuru olan altcoin sezonunun, önceki boğa piyasası yıllarındaki kadar şaşırtıcı derecede karlı olabileceğini düşünüyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için benzeri görülmemiş düzeydeki kurumsal ilgi ve olumlu düzenleyici onayların, altcoin piyasalarına daha büyük sermaye akışının yaklaştığını gösterdiğine dikkat çekiliyor.

İşte analistlerin, yakında uçuk fiyat hareketleri görebilecek değeri 1 doların altındaki kripto para birimleri seçimleri…

Ripple (XRP) – SEC ile Hukuk Mücadelesi Devam Ediyor

Piyasa değeriyle en büyük altıncı kripto para birimi konumundaki XRP, bu aya 0,51 dolar civarında başladı ve ayın bitmesine iki gün kadar kala 0,59 dolar seviyesine yükseldi. Kripto para biriminin değeri, Ripple Labs’ın geçen Temmuz ayındaki mahkemede ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı elde ettiği zaferin ardından yaşanan çıkışın sonrasında adeta duraklama dönemine girdi. SEC ile olan mücadelenin Nisan 2024’te artık son aşamasına geçeceği biliniyor.

GCM Yatırım Banner

Ripple’ın SEC ile mahkemede her şeyi çözmesi sonrasında XRP fiyatının üzerindeki en büyük baskı unsurunun kalkacağına ve fiyatta dikkat çekici yükseliş hareketlerinin gözlemlenebileceğine dikkat çekiliyor.

XRP Fiyatı Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

“Elbette duruşmanın nasıl geçeceğini görmek önemli.” diyen uzmanlar, XRP’nin önümüzdeki aylarda izlenmesi gereken en önemli altcoinlerden biri olduğunun altını çiziyor.

Cardano (ADA) – Web 3.0 Geliyor

Cardano ağının yerel para birimi ADA’nın fiyatı geçen yıldan bu yana XRP ile neredeyse başa baş gidiyor. BTC fiyatının bu hafta yükselmesinin ardından 0,62 dolardan işlem gören ADA’nın en son dip noktasının 25 Ocak’ta 0,47 dolar olduğunu söyleyen uzmanlar, 1 doların altındaki bu coinin önümüzdeki haftalarda hareket görebileceğini belirtiyor.

ADA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) dönüş hareketinin yatırımcılara yüzde 360’lık bir yatırım getirisi sağlayacağına dikkat çekiliyor.

BitMEX eski ortağı Arthur Hayes’in yakın zaman önceki açıklamasında ADA’yı shitcoin olarak tanımlamasına rağmen gerçeklerin ortada olduğunu söyleyen uzmanlar, ADA’nın yıllardır ilk 10 kripto para arasında yer aldığının ve sektördeki en büyük projelerden biri olarak konumunu sağlamlaştırdığının altını çiziyor.

BTC fiyatının ATH yolculuğunun sürmesinin ve Web3 ekosisteminde yaşanacak gelişmelerin ADA’yı göz önünde bulundurulması gereken bir kripto para olarak öne çıkardığı belirtiliyor.

Dogecoin (DOGE) – Devasa Yükseliş Formasyonu Oluştu İddiası

Kripto piyasasının en büyük meme coini konumundaki DOGE’un fiyatı, bu hafta Bitcoin fiyatındaki artış sırasında 0,01 doların biraz altına geriledi. 2021 altcoin sezonunda yatırımcılara muazzam bir getiri sağlayan altcoinin fiyatı Ekim 2020’deki 0,0025 dolardan Mayıs 2021’de 0,64 dolara kadar yükselmiş ve yedi ayda yüzde 25.500 yatırım getirisi sağlamıştı.

DOGE Fiyatı Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Öte yandan, popüler teknik ve zincir üstü analisti Ali Charts kısa süre önce Dogecoin’in fiyat hareketinin, 2021’deki büyük patlamaya yol açan 2020 modelini yansıttığına dikkat çekti.

WIF ve PEPE de dahil olmak üzere diğer meme coinlerin şu sıralar büyük kazançlar elde etmesinin, sıranın DOGE ve Shiba Inu (SHIB) gibi meme coin alanının ağır toplarına da geleceği anlamını taşıdığının altı çiziliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.