Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in 43 Bin Dolara Yükselişi 80 Milyon Dolar Kısa Pozisyonu Tasfiye Etti

FED’in enflasyon açıklaması sonrası BTC yukarı yönlü hareket etti ve kısa tasfiyeler arttı.
Bitcoin’in 43 Bin Dolara Yükselişi 80 Milyon Dolar Kısa Pozisyonu Tasfiye Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto piyasalarında aşağı yönlü bahis yapan vadeli işlem tüccarları, BTC’deki yukarı yönlü hareketin etkisiyle son 24 saat içinde 82 milyon doların üzerinde kayıp yaşadı.

Coinglass verilerine göre, kayıpların 25 milyon doları Bitcoin vadeli işlemlerinden geldi. Veriler, gelecekteki tüm yatırımcıların yaklaşık %64’ünün düşen fiyatlar üzerine bahse girdiğini gösteriyor.

BTC kısa pozisyon tasfiyeleri
Kaynak: Coinglass

Diğer yandan 45 milyon doları aşkın uzun pozisyon tasfiye edildi. Tasfiyeler, bir borsa, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir güvenlik mekanizması olarak bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapattığında meydana geliyor.

Bu, esas olarak, tüccarların gerçek varlıklara sahip olduğu spot ticaretin aksine, yalnızca varlık fiyatlarını izleyen vadeli işlemlerde gerçekleşiyor. Bitcoin bugün Asya saatlerinde 43.000 dolara yükselirken, büyük altcoinlerden bazıları %19’a kadar yükseldi.

BTC, FED sonrası fiyat aksiyonu
Kaynak: TradingView

Bu sıçrama, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın, kurumun mevcut yüksek enflasyon ortamıyla mücadele edeceğini ve merkez bankasının bu yıl bilançosunu daha hızlı bir şekilde azaltabileceğinin sinyalini vermesinin ardından geldi.

GCM Yatırım Banner

Bazı kripto yatırımcıları, Bitcoin’i enflasyona karşı bir korunma olarak görürken, diğerleri, yüksek enflasyondan kaynaklanan sıkı para politikasına tepki veren hisse senetleri gibi bir risk varlığı olarak görüyor.

Diğer yandan Ethereum üzerindeki kısa pozisyonlar üzerinde de 31 milyon doların üzerinde tasfiye kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.