Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Dirençte Tutunamadı ve 35 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

BTC 38.500 dolar direncini temizleyemedi.
Bitcoin Dirençte Tutunamadı ve 35 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

Bitcoin haftalardır süren düşüş trendi sonrası yönünü yukarı çevirmiş ve yükselişini 38.500 dolar seviyesine kadar ilerletmişti. Bu yükselişte El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıması önemli rol oynadı. El Salvador bir kripto parayı resmi olarak kabul eden ilk ülke oldu.

BTC buradan aldığı destek ile 38.000 dolar üstüne çıktı ancak yeni bir geri çekilme yaşadı. Kripto düşüşünü 35.000 dolar seviyesine sürdürdü ve %5’ten fazla değer kaybı yaşadı. BTC yazım itibariyle 35.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTC 35 bin dolara geriledi
Kaynak: TradingView

Yeni bir yükseliş için ilk direnç seviyesi 37.000 dolar bölgesi olarak görünüyor. Aşağı yönde ise 34.000 dolar bandı ilk destek bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Buranın altındaki kırılmalar fiyatın 32.000 dolar seviyesine kadar düşmesine neden olabilir.

Bitcoin’de yaşanan düşüş Ethereum başta olmak üzere altcoinlerin büyük bölümünde değer kayıpları yaşanmasına zemin hazırladı. 2.500 dolar üzerinde tutunan ETH, Bitcoin etkisiyle 2.300 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin düşüşünün aksine piyasa hakimiyetini artırdı ve bu da altcoinlerin baskılanmasına neden oldu. Kripto para dominance değerini %45’lere kadar çıkardı.

Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.5 trilyon doların altına gerilemiş görünüyor. Bitcoin ve Ethereum’un piyasa değerleri sırasıyla 660 milyar ve 270 milyar dolar olarak görünüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum