Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIST Şirketlerinden Haberler: HEKTS, TCELL, ZOREN, FONET

Haftanın son işlem gününde borsa şirketlerinde yaşanan son gelişmeleri, yeni iş alımları ve sözleşmeleri sizler için derledik.
BIST Şirketlerinden Haberler: HEKTS, TCELL, ZOREN, FONET
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da seans açılışıyla birlikte başlayan negatif hava devam ediyor. BIST 100 endeksi günün ikinci yarısında düşüş yönündeki hızını yavaşlatsa da eksi yönlü seyrini sürdürüyor. Saat 14.11’de yüzde 0,50 ekside 5.420 puandan işlem görüyor.

Günün ilk yarısında SASA ve Hektaş hisselerindeki düşüşlerin diğer payları da etkilemesiyle satışlar hızlanmıştı.

Bu haberimizde ise gün içinde yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimleri doğrultusunda BIST şirketlerinden haberleri bulacaksınız.  

Hektaş’tan Areo Tohumculuk’a Dair Sermaye Artışı Açıklaması (HEKTS)

Hektaş Ticaret T.A.Ş. yaptığı açıklamada sermayesinin tamamına sahip olduğu Areo Tohumculuk Arge Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’nin 45.750.000 TL olan sermayesinin 95.750.000 TL’ye yükseltilmesi için Türkiye Ticaret Sicil İl Müdürlüğü’ne başvuru yapıldığını bildirdi.

Söz konusu başvurunun tescil işleminin gerçekleştirildiği ve Türkiye Ticaret Sicil Gazete’ sinde yayımlandığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Gezinomi’nin Otel Alım Teklifi Kabul Edilmedi (GZNMI)

Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş., 09.09.2022 tarihli yönetim kurulu kararı kapsamında, otel satın alımına yönelik teklifin düşük bulunduğunu bildirdi. Banka tarafından şirkete gönderilen cevapta teklifin olumsuz değerlendirildiği bilgisi aktarıldı.

Turkcell Bağlı Ortaklığından Sermaye Artışı (TCELL)

Günün ilk yarısında yapılan açıklamada, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin bağlı ortaklıklarından Lifecell Ventures Coöperatief U.A.’nın 1.763.335.827 Euro olan sermayesinin, 6.043.726 Euro tutarında artırılarak, 1.769.379.554 Euro’ya çıkarıldığı bildirildi. KAP bildiriminde, sermaye artırıma ait yeni pay alma hakkının tamamının ödendiği belirtildi.

İdealist GYO’dan Gelir Paylaşımına Dair Açıklama (IDGYO)

İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile imzaladığı İstanbul Şile Çavuş Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi (İdealist Cadde-idealist Koru) sözleşmesine göre 68.500.000  TL olan asgari şirket payı toplam gelirinin, 122.713.481 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

Ek protokol kapsamında Emlak Konut’un asgari şirket payı toplam geliri 26.996.965,82 TL’ye,  İdealist İnş. Tic. Ltd. Şti & İdealist GYO A.Ş.’nin iş ortaklığının yüklenici payı toplam geliri 95.716.515,18 TL’ye yükseldi.

İş ortaklığı yüklenici payı toplam geliri dağılımı ise İdealist GYO’da yüzde 49, İdealist İnş. Tic. Ltd. Şti’de yüzde 51 olarak belirlendi.

Zorlu Jeotermal Enerji Ticari Elektrik Satışına Başladı (ZOREN)

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. yüzde 100 dolaylı bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ’nin Manisa, Alaşehir’de işletmekte olduğu güneş enerjisi santralinin (GES), bakanlık tarafından resmi kabulünün yapıldığını açıkladı.

Bu gelişmenin ardından 22.12.2022 tarihi itibarıyla ticari elektrik satışına başladığı belirtildi. Söz konusu tesis 45 MWm/45MWe kurulu güce sahip Alaşehir 1 Jeotermal Enerji Santrali’ne entegre olarak kurulan 3,588 MWp GES’i içeriyor.

Royal Halı Hisseleri Geçici Olarak Kapatıldı (ROYAL)

Borsa İstanbul tarafından bu sabah yapılan duyuruda “ROYAL.E işlem sırası şirketin 22/12/2022 tarihinde KAP’ta yaptığı özel durum açıklamasına istinaden geçici olarak işleme kapatılmıştır.” bilgisine yer verildi.

Fonet 10,5 Milyon Liralık İş Aldı (FONET)

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş.  Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile 12 ay süreli Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı sözleşmesi imzalandığını açıkladı. Bugün (23.12.2022) imzalanan sözleşmenin bedelinin 10.580.281,00 TL olduğu belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.