Yatırım yapmaya başla!

Borsa İstanbul Yukarı Yönde Açabilir, BAGFS Peşin Ödeme Siparişi ile Olumlu!

Borsa İstanbul'da yukarı yönde bir açılış gözlemlenebilir. Yurt içi şirket gelişmelerinde Bandırma Gübre Fabrikaları'ndan sipariş haberi açıklandı.
Borsa İstanbul Yukarı Yönde Açabilir, BAGFS Peşin Ödeme Siparişi ile Olumlu!

Borsa İstanbul dünkü negatif duruşunu bugün küresel piyasalarda da gözlemlenen olumlu havanın devamından gelen rüzgarı arkasına destek alıp yukarı yönlü bir açılış gerçekleştirebilir. GARAN hissesinde dün gözlemlediğimiz işlemlerin bir gün öncekine paralel satış ağırlıklı olması XBANK endeksini 120.000 seviyesi altına taşımıştı. GARAN’da kaydedilebilecek olası aşağı yönlü grafiklerin devamı, BIST Banka endeksinde gözlemlenebilecek yorumlanan destek 118K seviyelerinde beliriyor. 

Teknik Noktalarda 94K Direnci

BIST 100 Endeksinde 94.000 Direnci GözlemlenecekBIST 100 endeksi Salı gününü 93.516,96 puandan kapatmıştı. Endeksi Çarşamba günü 93.500 seviyesinde gözlemlenebilecek pivot noktasından ele alıyoruz. Yukarı tarafta 94.000 – 94.650 seviyelerinde olası dirençleri yorumlanan endeks aşağı tarafta 93.000 ve 92.500 noktalarında olası destekler görebilir.

Vadeli endeks kontratı günü alıcılı açarken %0.25 primlenerek işlemlerine devam ediyor.

Hafta sonu yapılması planlanan G-20 zirvesinden önce yurt dışı piyasalarda sakin bir hava hakim. Zirveye dair olumlu gelişmenin fiyatlandığını söylemek ise zor görünüyor. Piyasalarda hakim olan görünüm ticaret savaşları ile nispeten daha olumsuz pazarı fiyatlıyor. 

Yurt dışına baktığımızda takibinde olduğumuz gelişmelerde bugün akşam saatlerinde gerçekleşmesi planlanan FED başkanı Powell’ın  konuşması, ABD’de konut satışları verisi ve GSYİH (GDP) revizyonu var.

BAGFS Olumlu Gelişme

BAGFS Olumlu Kap AçıklamasıYurt ici gelişmelerde bugün Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. KAP’ta yapılan duyuruya binaen Bağfaş İspanya’ya ihraç edilmek üzere 12.949 ton gübre siparişi, Bulgaristan’a ihraç edilmek üzere 2.500 ton CAN gübresi siparişi almıştır. Siparişlerin toplam tutarı 2.2 milyon ABD $’na tekabül etmekte. Ürün teslimatları Aralık ayında gerçekleşecek olup anlaşmaya göre ödeme peşin olarak gerçekleşecek.

Bu gelişmeyi BAGFS’da olumlu gözlemleyebiliriz. Daha önce şirketin almış olduğu peşin ödemeli siparişlerde olumlu bir piyasa tepkisi gözlemlenmişti. Alınan sipariş tutarı piyasanın 2018 ihracat gelir tahmininin %4’üne ve hacmin %8’ine karşılık geliyor. BAGFS Salı gününü 5,37 TL/P’den kapatmıştı.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum