Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIST 100’de Göstergeleri Al Dedirten 5 Hisse

Hisselerin fiyat hareketleri baz alınarak gelecek performanslarına ilişkin teknik analize göre al sinyali veren 5 hisse açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
BIST 100’de Göstergeleri Al Dedirten 5 Hisse
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi bu hafta tarihi rekorunu kırarak 11 bin puanın üzerinde işlem gördü. Endeksteki yükseliş yatırımcıların dikkatini çekerken, işlem hacmi de Ağustos 2023’ten bu yana en yüksek seviyede kaydedildi.

Midas ise endeksin yükseliş eğiliminde olduğu haftada, çeşitli teknik verilerden yararlanarak belirli kriterlere göre derlediği göstergeleri “Al” veren 5 BIST 100 hissesini açıkladı.

Söz konusu verilerin 22 Mayıs’taki (Çarşamba) seans kapanışı baz alınarak düzenlendiğine işaret eden Midas, Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş. (KOZAA) paylarının “Al” sinyali verdiğini kaydetti.

Göstergeleri Al Sinyali Veren 5 Hisse
KAYNAK: Midas

Yıllık bazda yüzde 22,71 oranında kazanç sağlayan KOZAA payları yatırımcısını enflasyona karşı koruyamadı. Çarşamba günkü kapanışını 51,75 liradan yapan hisse haftalık bazda yüzde 7,99 yükseldi.

Tüpraş-Türkiye Petrol Rafinerileri (TUPRS) paylarının da al sinyali verdiğine işaret edildi. Hissedarlarına yıllık yüzde 235,38 oranında prim sağlayan hisse 22 Mayıs’taki işlemelerini 194,9 liradan sonlandırdı.

GCM Yatırım Banner

Paylarına yıllık yüzde 28,23 oranında zarar ettiren Gübretaş (GUBRF) hissesinin de al sinyali verdiği kaydedildi. Aylık bazda yüzde 8,71 yükselen hisse 22 Mayıs işlemlerini 170,5 liradan tamamladı.

Midas yazısında, İpek Enerji (IPEKE) hissesinin al sinyali verdiğine dikkat çekti. Çarşamba günkü işlemlerini 40,34 liradan geride bırakan hisse yıllık yüzde 62,83 yükseldi.

Çimsa Çimento (CIMSA) hissesi de göstergelere göre al sinyali veriyor. Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 192,38 oranında yükselen hisse Çarşamba günkü işlemlerini 34,4 liradan sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.