Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIST 100’de Al Sinyali: İşte 5 Öne Çıkan Hisse!

Teknik göstergelerin al sinyali verdiği hisseler arasında öne çıktığı son verilere göre BIST 100 endeksindeki ilk 5 hisse senedi belirlendi. Detaylar haberde;
BIST 100’de Al Sinyali: İşte 5 Öne Çıkan Hisse!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada yatırım yaparken birçok farklı yöntem ve kriter bulunmaktadır. Teknik göstergelerle yapılan analizler de bu yöntemlerden biridir. Midas tarafından ise son verilere göre BIST 100 endeksindeki al sinyali veren ilk 5 hisse senedi paylaşıldı. Verilerin 24 Nisan’daki seans kapanışı baz alınarak düzenlendiğine işaret edildi.

TAB Gıda (TABGD) hisselerinin analist raporuna göre teknik göstergelere dayanarak al sinyali verdiğine işaret edildi.

TABGD paylarının, 24 Nisan baz alındığında özellikle son iki gündür bu sinyali koruyarak alım durumunda olduğu belirtildi.

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları (BIOEN) paylarının son dönemde şirketin kârlılık hedefleri ve büyüme stratejileri doğrultusunda yapılan önemli anlaşmalarla dikkat çektiği kaydedildi.

Bu kapsamda geçen haftalarda şirketin Aksaray Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisini içeren atık yönetimi ve elektrik üretim tesisini işletmekte olan yüzde 100 bağlı ortaklığı MD Biyokütle Enerji Üretim’in paylarının tamamının 10 milyon dolar satış bedeli üzerinden devri amacıyla sözleşme imzaladığı eklendi.

GCM Yatırım Banner

İmzalanan sözleşmenin, Mana Enerji Sanayi Ticaret ile hisse devir sözleşmesi olduğu ve pay devirlerinin tamamlandığı anımsatıldı.

BIOEN payları atık yönetimi ve elektrik üretim tesislerine ilişkin gelişmelere işaret edilerek, bunun yatırımcıların ilgisini çektiği ve teknik göstergelerin al sinyali verdiği paylaşıldı.

Midas 3’üncü al sinyali veren hisse olarak İş Yatırım (ISMEN) paylarına işaret etti. ISMEN paylarının İş Bankası’nın çeşitli iştirakleri arasında yer alması ve banka hisselerindeki yükselişin etkisiyle al sinyali verdiği belirtildi.

Şirketin, TİBAŞ holding altında toplanacak olmasının da yatırımcıların beklentilerini artırarak göstergelerin al sinyali verdiği vurgulandı.

Türk Havayolları (THYAO) hisselerinin ise İstanbul Havalimanı’nda evcil hayvanlar için özel bir alanın kurulacağı haberinin yanı sıra Türk Hava Yolları’nın uluslararası anlaşmalarla uçak parçalarının yerli olarak üretileceği yönündeki haberlerle al sinyali verdiğine dikkat çekildi.

Ayrıca Midas, Türk Hava Yolları’nın 20 milyar dolar değerindeki bazı uçak parçalarının Türkiye’de üretilmesi ile ilgili Airbus ve Rolls-Royce ile anlaşma imzalayacağına ilişkin iddialara dikkat çekti.

Al sinyali veren 5’inci hisse ise Yayla Agro Gıda (YYLGD) payları oldu. YYLGD paylarının haftalık bazda süregelen yükseliş eğilimiyle birlikte al sinyali vererek yatırımcıların dikkatini çektiği kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.