Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIST 100 Direnci Kıramıyor! Sentiment Değerleri Açıklandı

BIST 100 endeksi işlemlerinde direnç noktasını aşmakta zorlanırken, Ata Yatırım'ın yayımladığı sentiment değerleri piyasanın güncel durumunu aydınlattı. Detaylar haberde;
BIST 100 Direnci Kıramıyor! Sentiment Değerleri Açıklandı
HABER GİRİŞ

Ata Yatırım tarafından bugün BIST 100 endeksine ilişkin sentiment algo bülteni yayımlandı. Raporda, BIST 100 endeksinin sentiment 3.30 bölgesinde güçlü direnç olarak çalışmayı sürdüğüne işaret edildi.

Pay piyasasında veri analitikleri kullanılarak piyasanın davranışsal durumunu ölçen analiz algoritması olan sentiment algo değeri 0-10 arası oluşur. Değerin yükselmesi pozitif olarak yorumlanırken, düştükçe negatif seyir gözlemlenir.
Aracı kurum raporunda BIST 100 endeksinin dünkü hareketlerinde sentiment 3.30 bölgesinde güçlü kalmaya devam ettiğini belirtti. Saatlik verilerde ise alıcıların etkinliğindeki zayıflamanın, satış tarafında ise yoğunlaşmayı artırdığının altını çizdi.

BIST 100 endeksinin 2.00-2.40 hattına doğru çekilme durumlarında ise satışlar derinleşebileceği vurgulanarak, riskleri düşük tutmanın faydalı olacağı seviyelerde olunduğunu kaydetti.

Ata Yatırım BIST 100 Endeksi
KAYNAK: Ata Yatırım

Ata Yatırım raporunda endekse ilişkin beklenen fiyat aralıklarına ilişkin de değerlendirmede bulundu. Endeksin normal gün içerisindeki işlemlerinin 8990-9150 puan aralığında, hareketli gün içerisinde ise 8825-9315 puan aralığında gezeceğini öngördü.

Sentiment algo analizinde dün yoğun aktivite görülen sektörün ise elektrik (XELKT) olduğuna dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Borsada BIST 100 endeksi bugünkü işlemlerinde 8816-9048 puan aralığında işlem görürken TSİ 14.05 itibarıyla yüzde 1,7 düşüşle 8874 puan seviyesinde kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın