Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Birlik Sağlık-Sen Başkanı: Memur Maaşı İki Asgari Ücret Olmalı

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Doğruyol, en düşük memur maaşının iki asgari ücret seviyesine sabitlenmesinde yarar olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
Birlik Sağlık-Sen Başkanı: Memur Maaşı İki Asgari Ücret Olmalı
Son Güncelleme: 
Yorum

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak zam ile ilgili konuştu. Dün açıklanan asgari ücret hakkında konuşan Doğruyol, 11 bin 402 TL olarak belirlenmesine pek çok memurun da sevindiğini söyledi.

Başkan Doğruyol, asgari ücretin 500 dolar seviyelerine sabitlenmesi ve en düşük memur maaşının da iki asgari ücret seviyesine sabitlenmesinde yarar olduğunu aktardı.

Enflasyon ortamında bu işten en fazla zarar görenin sabit ücretliler olduğunu kaydetti.

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı, “Hiçbir dönemde bu kadar adaletsiz bir dönem yaşanmadı ve hiçbir dönemde devlet memurları ikinci sınıf vatandaş konumuna getirilmedi.” dedi.

Memurun geçinemediğine dikkat çeken Doğruyol, bugün ev kiralarının 8-10 bin lira arasında olduğu olduğunu ve 12-13 bin maaş alan bir memurun geçinmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Devlet memurlarının devleti temsil ettiğini memurların da geçim standartlarının ortalama geçim standartlarında olması gerektiğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu