Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Birleşim Mühendislik’in Hisseleri Anlaşma Haberiyle Yükseldi

Birleşim Mühendislik'in hisseleri 182,3 milyon TL'lik anlaşmanın duyurulmasından sonra yükseldi. Detaylar haberde...
Birleşim Mühendislik’in Hisseleri Anlaşma Haberiyle Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Yatırıcılar tarafından hisseleri yakından takip edilen şirketlerden biri olan Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması hakkında açıklama yaptı. Şirketin hisseleri bu açıklamaya olumlu tepki verdi.

Şirket, yaptığı açıklamada bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş. ile Kavacık Medikal Sağlık Hizmetleri ve Ürünleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. arasında Medistate Çekmeköy Hastanesi Projesi kapsamında sözleşme imzalandığını duyurdu.

Yapılan anlaşmanın bedelinin güncel kurla toplam KDV dahil 182.386.132 TL oldu aktarıldı.

Birleşim Mühendislik açıklamasında iş süresinin 7 ay olarak planlandığını belirtti. Şirket, Kavacık Medikal ile mekanik tesisat işleri için KDV dahil 2.688.082 dolar ve 48.606.591 TL’lik sözleşme imzalandığını belirtirken, bağlı ortaklığı Erde Mühendislik’in elektrik tesisatı için KDV dahil 1.138.559 euro ve 25.237.354 TL’lik anlaşma yaptığını bildirdi.

Birleşim Mühendislik Canlı Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada (BRLSM) kodu ile işlem gören hisselerine göz attığımızda dün kapanışı 9,59 TL’den yaptı. Bugün açıklama sonrasında hisseler 10,14 TL’ye yükseldi.

Hisseler saat 11.04 itibarıyla yüzde 4.28’lik yükseliş ile 10 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu