Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Birleşim Mühendislik’in Hisseleri Anlaşma Haberiyle Yükseldi

Birleşim Mühendislik'in hisseleri 182,3 milyon TL'lik anlaşmanın duyurulmasından sonra yükseldi. Detaylar haberde...
Birleşim Mühendislik’in Hisseleri Anlaşma Haberiyle Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırıcılar tarafından hisseleri yakından takip edilen şirketlerden biri olan Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması hakkında açıklama yaptı. Şirketin hisseleri bu açıklamaya olumlu tepki verdi.

Şirket, yaptığı açıklamada bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş. ile Kavacık Medikal Sağlık Hizmetleri ve Ürünleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. arasında Medistate Çekmeköy Hastanesi Projesi kapsamında sözleşme imzalandığını duyurdu.

Yapılan anlaşmanın bedelinin güncel kurla toplam KDV dahil 182.386.132 TL oldu aktarıldı.

Birleşim Mühendislik açıklamasında iş süresinin 7 ay olarak planlandığını belirtti. Şirket, Kavacık Medikal ile mekanik tesisat işleri için KDV dahil 2.688.082 dolar ve 48.606.591 TL’lik sözleşme imzalandığını belirtirken, bağlı ortaklığı Erde Mühendislik’in elektrik tesisatı için KDV dahil 1.138.559 euro ve 25.237.354 TL’lik anlaşma yaptığını bildirdi.

Birleşim Mühendislik Canlı Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada (BRLSM) kodu ile işlem gören hisselerine göz attığımızda dün kapanışı 9,59 TL’den yaptı. Bugün açıklama sonrasında hisseler 10,14 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Hisseler saat 11.04 itibarıyla yüzde 4.28’lik yükseliş ile 10 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın