Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Birleşim Mühendislik Dev Anlaşmasını Duyurdu! Hisseleri Tavan Yaptı

Birleşim Mühendislik ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş'nin 413,1 milyon TL'lik dev anlaşması duyurusuyla şirketin hisseleri tavan yaptı. Detaylar haberde...
Birleşim Mühendislik Dev Anlaşmasını Duyurdu! Hisseleri Tavan Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin ve bağlı ortaklığın iş ilişkisi kurmasına yönelik açıklama yaptı. Şirketin bu açıklamasından sonra hisseleri tavan yaptı.

Birleşim Mühendislik, İstanbul Eyüp Sultan Göktürk 2.Etap Konut Projesi kapsamında şirketin bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş ihaleye teklif vermiş olup, işveren Cevahir Yapı San. Turizm ve Tic. A.Ş ihalenin lehimize sonuçlandığını bildirdiğini duyurdu.

Şirket, Birleşim Mühendislik mekanik tesisat işleri için 4.837.451,51 dolar ve 142.147.748,52 TL (KDV Dahil), Erde Mühendislik ise, elektrik tesisat işleri için 2.242.548,49 dolar ve 79.852.251,48 TL (KDV Dahil) bedelle sözleşme görüşmelerinin başladığını kaydetti.

Şirket ve bağlı ortaklığın aldığı işin güncel kurla toplam tutarının 413.160.000 TL (KDV Dahil) olduğu bildirildi.

Bunun yanında süreç ile ilgili kamuouyuna bilgilendirme yapılacağı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin Hisseleri Anlaşma Haberiyle Tavan Yaptı

Birleşim Mühendislik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin anlaşma haberine hisseleri olumlu tepki verdi. Birleşim Mühendislik’in borsada işlem gören (BRSLM) kodlu hisseleri duyuru öncesinde 25.58’den işlem görürken, açıklama sonrasında tavan yaptı. Şirketin hisseleri açılama sonrasında 25.90 TL’den işlem gördü.

BRSLM kodlu hisseler hafif bir düşüşün ardından tekrar yükselişe geçti. Saat 15.49 itibarıyla yüzde 9,93’lük yükseliş ile 25.90 TL’den işlem görmeye devam etti. Böylece hisseler bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.