Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Satış da Akbank’tan! Bedel 781 Milyon TL Oldu

Yatırımcısına yıllık yüzde 100’ün üzerinde prim veren Akbank, 781 Milyon TL bedel karşılığında 6 firmaya portföy satışı yaptığını duyurdu.
Bir Satış da Akbank’tan! Bedel 781 Milyon TL Oldu
HABER GİRİŞ

Akbank T.A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden takipteki kredi alacakları portföyünün satışına ilişkin bildirimde bulundu. Açıklamada, satış işleminin toplamda 6 firmayla gerçekleştirildiği kaydedildi.

Şirket açıklamasında, Akbank’ın, anapara bakiyesi 1.804 Milyon TL tutarında olan takipteki alacak portföyünün satışını toplam 781 Milyon TL bedelle yaptığı aktarıldı.

Satış işleminin, Sümer Varlık Yönetimi A.Ş. Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş., Ortak Varlık Yönetim A.Ş., Dünya Varlık Yönetimi A.Ş., Birikim Varlık Yönetimi A.Ş. ve AGS Altın Gezegen Varlık Yönetimi A.Ş.’ye yapıldığı bildirildi.

Akbank Hisse 25-12-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yılın üçüncü çeyreğinde beklenti üstü kâr açıklayan Akbank, borsa tarafında da performansını yukarı taşıdı.

Banka hisseleri (AKBNK) için 6 kurum hedef fiyatını yükseltmiş, en yüksek hedef fiyat 48,50 TL olmuştu.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcısına yıllık yüzde 110 prim veren AKBNK, aylık yüzde 18’e yakın değer kazandı. Son günlerde ise borsadaki düşüş sarmalına takılarak bugünü yüzde 3’e yakın düşüşle kapatmaya hazırlandı.

Yıl içerisinde en yüksek 40,72 TL seviyesini gören hisseler, haftanın ilk işlem gününü TSİ 18.00 itibarıyla 38 TL seviyesinden sonlandırma sinyali verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.