Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Haftada Yüzde 53 Yükselen Hisseye Dair Açıklama Geldi

Zedur Enerji, Borsa İstanbul’un talebi üzerine, hisse fiyatlarında son günlerde gerçekleşen sert hareketlilik hakkında açıklama yaptı.
Bir Haftada Yüzde 53 Yükselen Hisseye Dair Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Borsa dünyasında spekülasyon ve manipülasyon bu piyasanın bir parçası niteliğindedir. İnsider bilgilerle bazen hisselere yön verilerek spekülatif hareketler yapılabiliyor. Ancak kaynağı belli olan veya olmayan, yasa dışı manipülatif hareketler hem yatırımcıyı hem de şirket sahibini bazen mağdur edebiliyor.

Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZEDUR) hisseleri günlerdir soluksuz bir şekilde yükseliyor. Bu hafta başından beri her gün tavan yapan şirket hisseleri, Cuma kapanışından bu yana 23 liradan fazla yükseldi.

Haftaya 55 liradan başlayan hisseler, bugünkü işlemlerde 73,2 ile rekor kırdı. Üst üste gerçekleşen yükselişlerin ardından bir hafta içinde elde ettiği kazanç yüzde 53’e ulaştı.

Aylık bazda artış oranı yüzde 66, yıllık yüzde 556 seviyesinde gerçekleşti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Olağan dışı fiyat hareketliliğinin ardından bugün şirket tarafından bir açıklama geldi. Borsa İstanbul’un şirket payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne göre kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususunda, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda açıklama yapılması talep edildiği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Bu talep üzerine yapılan açıklamada, şirket payları üzerinde meydana gelen fiyat ve miktar hareketleriyle ilgili olarak, kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmadığı duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.