Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Ayda 17 TL’den 43 TL’ye Çıkan Şirketten Yeni Adım

2023’ün Kasım ayında halka arz olan ve yükselişleriyle dikkat çeken şirketlerden biri olan Agrotech, KAP üzerinden yeni ihaleyle ilgili detayları paylaştı. İşte detaylar;
Bir Ayda 17 TL’den 43 TL’ye Çıkan Şirketten Yeni Adım
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’a 2023’ün Kasım ayında katılan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım (AGROT), 19 Şubat tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) yurt dışında yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

Şirket, yüzde 90 bağlı ortaklığı olan Grid Teknoloji’nin yapay zeka ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil e-ticaret komünite yönetimi ürünü olan BYCYAT’in Birleşik Arap Emirlikleri’nin köklü organizasyonlarından Turkish Business Council’in 2000 üzerindeki üye ve şirketlerine servis vermesi için fizibilite çalışmalarının olumlu sonuçlandığını belirtti. Sonrasında yapılan ihaleye teklif verildiği ve şirketin bu ihalede kısa aday listesine kaldığı aktarıldı.

İhale sonuçlarının ortalama 30 gün içerisinde açıklanmasının beklendiği ifade edildi. Yerli ve milli teknoloji hamlelerine öncülük eden yazılımlardan olan BYCHAT’in uluslararası pazarda güçlü bir marka olma yolunda önemli bir adım daha attığı değerlendirildi.

Hisselerde Son Durum

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım 15-16-17 2023 tarihlerinde 5,2 TL’den halka arz oldu ve 23 Kasım 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Bir Ayda 17 TL’den 43 TL’ye Çıkan Şirketten Yeni AdımKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 12 TL’den tamamlayan ve 2024 yılında güçlü bir yükseliş yapan hissenin fiyatı bir ay önce yani 19 Ocak tarihinde 17 TL seviyesindeydi. Son dönemde yukarı yönlü hareketleriyle dikkat çeken hisse, 19 Şubat saat 13.20 itibarıyla 43 TL’ye kadar yükseldi. Son verilerle birlikte hissede haftalık yüzde 17,8 artış gerçekleşti.

BIST 100 endeksinin aylık bazda yüzde 17 arttığı süreçte AGROT aylık yüzde 153 değer kazanarak borsada işlem gören birçok şirketten pozitif ayrıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın