Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bir Ayın Düşüğünü Tazeleyen AUD/USD Toparlanma Çabasıyla 0,73 Direncini Kırdı

AUD/USD, dünkü kayıplarını genişlettikten sonra yönünü yukarı çevirerek 0,73 üzerine toparlanmaya çalışıyor.
Bir Ayın Düşüğünü Tazeleyen AUD/USD Toparlanma Çabasıyla 0,73 Direncini Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ülkelerin merkez bankalarındaki farklılıklar sürerken Avustralya doları, ABD doları karşısında 0,73 altında zayıf seyrini sürdürüyor. Avustralya’nın hayal kırıklığı yaratan iş raporu da satıcılı seyre katkıda bulunuyor.

Dün 0,7287 ile 8 Ekim’in düşük seviyesini test eden AUD/USD paritesi, en son 0,7290’da işlem gördü. Haftanın son işlem gününe ise yatay başlangıç yaptı. İlk 4 saat fazla dalgalanmayan parite, buradan sonra hızla gerileyerek 0,7276’ya kadar düştü.

Burası günün en zayıf değeri olurken 0,7276’dan alınan destekle fiyatlar yukarı yönlü harekete başladı.
AUD/USD 12 Kasım
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

ABD doları karşısında toparlanmaya çalışan parite, Avrupa seansında 0,73 eşiğini aştı. TSİ 10.42’de yüzde 0,21 artıda fiyatlanan parite, yazım sırasında 0,7306’ya kadar çıkarken toparlanma sürüyor.

Boğalar yükselişin sürmesiyle 0,7316’daki ilk teknik direncin kırılmasını bekliyor.

Son verilere göre majör parite haftalık bazda yüzde 1,5 düşerken aylık bazda yüzde 1,2 düşüş kaydetti. Yıllık getiri ise son zayıflıklarla birlikte yüzde 0,90’a geriledi.

Ekonomik veri cephesinde Avustralya’da istihdam Ekim’de 50 bin artış beklentisine kıyasla 46,300’lük sürpriz bir düşüş yaşadı. İşsizlik de yüzde 4,8’lik tahmine karşı yüzde 5,2’de kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu