Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biotrend ile BAE’li Bir Şirket Arasında Niyet Mektubu İmzalandı

Biotrend Çevre ve Enerji, bu sabah yaptığı açıklamada  BEEAH Energy Investment Limited arasında imzalanan niyet mektubuna dair yatırımcılarını bilgilendirdi.
Biotrend ile BAE’li Bir Şirket Arasında Niyet Mektubu İmzalandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. yeni iş ilişkisine dair güncel gelişmeyi yatırımları ile paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, Ortadoğu’nun sürdürülebilirlik öncüsü Birleşik Arap Emirlikleri menşeli BEEAH Group şirketlerinden atık yönetimi, geri dönüşüm, temiz enerji alanında faaliyet gösteren kamu-özel sektör ortaklığı şirketi  BEEAH Energy Investment Limited ile bir niyet mektubu imzalandığı bildirildi.

24 Şubat 2023 tarihinde taraflar arasında imzalanan iyi niyet mektubu, enerji verimliliği ve Ar-Ge çalışmalarının geliştirilmesi amacıyla entegre atık yönetim tesisleri alanında muhtemel projeler için ortak yatırım ve sözleşme fırsatlarını ortaklaşa belirleme konusunda karşılıklı istek ve iş birliği yapma gibi istekleri içeriyor.

Entegre atık yönetim tesisleri alanı atık toplama, izleme ve mekanik ayırma üniteleri, oksijensiz çürütücüler, kompost ve organomineral gübre üretimi, hibrit enerji üretimi, ileri dönüşüm plastik geri dönüşümü, yeşil hidrojen, düşük karbonlu mobilite çözümleri gibi konuları kapsıyor.

Şirket, Cuma günü yaptığı açıklamada ise Kahramanmaraş depremleri sonrası tesislerindeki son duruma dair bilgilendirme yaptı. Deprem nedeniyle Malatya ve İskenderun’da bulunan tesislerinde herhangi bir mal ve can kaybı olmadığı bu nedenle de üretimlerinin devam ettiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.