Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binlerce Suriyeli Ülkelerine Döndü

Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye'den herhangi bir göç ya da intikalin söz konusu olmadığına dikkat çekti. Açıklamanın detayları haberde;
Binlerce Suriyeli Ülkelerine Döndü
Son Güncelleme: 
Yorum

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Antakya Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) Kahramanmaraş merkezli depremler ardından 11 şehirdeki yeniden yapılanma çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Akar, Antakya’da büyük bir felaketle karşılaştıklarını vurguladı.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli depremlerin ardından yaklaşık 42 bin Suriyelinin güvenli ve gönüllü olarak ülkesine döndüğünü açıkladı.

Suriye’den herhangi bir göç ya da intikalin söz konusu olmadığını vurgulayan Akar, Türkiye’deki Suriyelilerin kendi ülkelerine güvenli olarak döndüğünü bildirdi.

Olumsuz Hava Koşulları ve İletişim Aksaklıkları

Büyük yıkımlar meydana getiren depremlerin yaşandığı bölgede olumsuz hava koşulları ve iletişimdeki aksaklıklara rağmen 6 Şubat’tan itibaren büyük fedakarlıkla çalıştıklarını belirtti.

Bakan Akar depremlerin yaşandığı ilk günden bu yana kat edilen mesafeyi işaret ederek, çok ciddi mesafeler kat edildiğinin altını çizdi.

“Önümüzde daha çok işler olduğunun farkındayız.” ifadelerini kullanan Akar, bölgede normalleşmenin söz konusu olduğunu ve bu yolda çalıştıklarını iletti.

Askerin büyük bir fedakarlık içinde çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çeken Akar, toplamda 57 taburla bölgede olduklarını söyledi. Söz konusu taburun 40 binden fazla personel demek olduğunu ve Kıbrıs dahil çeşitli yerlerden personelin intikalinin sağlanması için gayret gösterdiklerini aktardı.

Banyo ve Tuvalet İhtiyacının Karşılanması için Çalışılıyor

Deprem bölgesinde en önemli konunun arama kurtarma olduğuna işaret eden Akar, uzman personel ile büyük bir gayret içinde vatandaşların kurtulması için çalıştıklarını ileri sürdü.

Barınma, yeme içme ve sağlığın bölgede problem olduğuna da değinerek, bakanlık olarak ilk andan itibaren seferber olarak vatandaşların yaralarının sarılması için gayret gösterdiklerini belirtti.

Deprem bölgesinde 109 mutfak ve 41 seyyar fırın ile vatandaşa 3 öğün yemekle ekmek sağlamaya çalışıldığına işaret etti. Ayrıca banyo ve tuvalet ihtiyacının karşılanması için çalıştıklarını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu