Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BINHO Yatırımcıları Bu Endekslerde Karşılayacak

SPK tarafından yakın bir zamanda halka arz onayı alan ve sonuçları açıklanan şirketin işlem göreceği endeksler açıklandı. Detaylar haberde...
BINHO Yatırımcıları Bu Endekslerde Karşılayacak
HABER GİRİŞ

Halka arz olan şirketler kervanına yakın bir zamanda katılan 1000 Yatırımlar Holding A.Ş’nin (BINHO) yatırımcısına merhaba diyeceği endeksler açıklandı. Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) tarafından geçen hafta onay alan şirketin dün halka arz sonuçları açıklanmıştı.

Halka arz büyüklüğü 1.187.500.000 TL olarak gerçekleşen şirketin işlem göremeye başlayacağı endeksler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklandı.

Şirketin 20 Kasım 2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı belirtildi.

BINHO KAP ENDEKS
Kaynak: KAP

Endeksler ise şu şekilde açıklandı:

“BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Holding ve Yatırım, BIST Mali, BIST İstanbul”

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Söz konusu endekslerin kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 47.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 20 olarak dikkate alınacağı kaydedildi.

Şirketin CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Can Abdik dün konuşmasında halka arz geliri ile şirketin büyümeye devam edeceği mesajını vermişti. Türkiye’den unicorn çıkarma hedefiyle büyümüş bir şirket olduklarını belirtti.

Şirket Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre geçen yıl kuruldu. 1000 Yatırımlar Holding, ulaşım, yazılım ve enerji gibi farklı alanlarda güvenli platformlar ve yenilikçi çözümlerle daha iyi bir gelecek modeli üzerinde çalışıyor.

Holding’in bünyesinde “BinBin, Meta, Algoritma, Altay Enerji ve Go Sharing” şirketleri bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.