Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance’tan İngiltere’ye Darbe: Yeni Müşteri Almıyor

Kripto para borsası Binance, İngiltere’deki düzenlemelere uyum sağlamak amacıyla, ülkeden yeni kullanıcıları almayı durdurdu.
Binance’tan İngiltere’ye Darbe: Yeni Müşteri Almıyor
Son Güncelleme: 

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, düzenleyicilerin İngiliz tüketicilere reklam veren dijital varlık şirketlerine yönelik baskılarının ardından ülkede yeni kullanıcı kabul etmeyi durdurdu.

Şirket, Mali İdare Otoritesi’nin (FCA) geçen hafta Binance’in yeni endüstri standartlarını deneme ve yönlendirme planını engellemesinin ardından, Pazartesi günü geç saatlerde yeni politikayı duyurdu.

Bu hamle, kuralların bu ayın başlarında yürürlüğe girmesinden sonra Binance’in İngiltere pazarında genişleme hedefine bir darbe vurdu. Düzenleyici, geçen yıl dijital varlık fiyatlarındaki çöküşün ve FTX gibi şirketlerin çöküşünün ardından tüketiciler için korumayı artırmaya çalışırken, standartlar dünyadaki en zorlu standartlar arasında yer alıyor.

Borsadan yapılan açıklamada, “Kullanıcılarımızın bu gelişmelerden zarar görmemesini sağlamak için FCA ile yakın işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Finansal promosyonlarımızı mümkün olan en kısa sürede onaylamak için uygun başka bir FCA yetkili firma bulmaya çalışıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Birleşik Krallık’ta yalnızca yetkili şirketler kripto reklamlarının tanıtımını yapabiliyor. Buna uymamak, sınırsız para cezasına ve potansiyel olarak iki yıl hapis cezasına neden olabilir. Kurallar, ister Birleşik Krallık’ta ister yurt dışında yerleşik olsun, tüm şirketler için geçerlidir.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Şirket, mevcut Binance müşterilerinin hizmetleri her zamanki gibi kullanmaya devam edebileceklerini ancak bu arada yeni ürün ve hizmetlerin kullanıma sunulmayacağını da sözlerine ekledi.

FCA, yeni rejimin ilk haftasında yetkisiz kripto gruplarının promosyonlarına ilişkin 150’den fazla uyarı yayınladı. Genel merkezinin olmadığını söyleyen Binance, 2021’de FCA ile ters düştü ve temel sorulara yanıt vermemesinin ardından Birleşik Krallık’taki tüm düzenlemeye tabi faaliyetleri durdurması emredildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%