Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance’den Düzenleme Açıklaması: Türkçe Dil Seçeneği Kaldırılıyor

Kripto para borsası Binance’ın Türkiye kolu, yakın zamanda yürürlüğe giren kripto düzenlemesi sonrası açıklamada bulundu. Ayrıntılar haberde...
Binance’den Düzenleme Açıklaması: Türkçe Dil Seçeneği Kaldırılıyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın Türkiye operasyonlarından sorumlu Binance TR tarafından, yakın zamanda TBMM’de onaylanan ve yürürlüğe giren kripto düzenlemesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Borsadan yapılan açıklamada, yeni yasa ile birlikte tüm kripto varlık hizmet sağlayıcılarının, Türkiye’de operasyonlarını sürdürebilmek için bir lisanslama sürecine tabi tutulacağı belirtildi.

Yasanın yürürlüğe girmesinden önce faaliyet gösteren borsalar, lisans başvuruları sonuçlanana kadar faaliyetlerine devam edebilecek ancak uzun vadede lisans almak zorunda olacakları kaydedildi.

Düzenlemeler doğrultusunda, Binance’ın Türkiye’den erişilebilir olmaya devam edeceği, ancak hizmetlerinde bazı güncellemeler olacağı bilgisi paylaşıldı. Borsa, Türkçe dil seçiminin Binance için 3 ay içinde kademeli olarak kapatılacağını duyurdu.

Türk kullanıcılara yönelik doğrudan pazarlama faaliyetlerinin tamamen durdurulacağı belirtilen açıklamada, “Bu değişikliklerin bazı kullanıcılarımızı etkileyeceğinin farkındayız, ancak her zamanki gibi tüm kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti önceliğimiz olacaktır. Tüm kullanıcı fonları güvendedir ve yatırma/çekme işlevleri mevcut olmaya devam edecektir.” ifadeleri yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Kripto varlıklara yönelik düzenlemeleri kapsayan “Sermaye Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Düzenlemeyle, kripto varlıklar ilk kez “gayri maddi varlık” olarak tanımlanmış oldu.

Kripto varlıklara yönelik düzenlemeleri kapsayan “Sermaye Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. CoinMarketCap verilerine göre Binance 10 milyar dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın