Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Smart Chain’in Adı Değişiyor: İşte Yeni İsim

Merkeziyetsiz blok zinciri Binance Smart Chain ekosisteminin adı BNB Chain olarak değişiyor. Ayrıntılar haberde…
Binance Smart Chain’in Adı Değişiyor: İşte Yeni İsim
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın aynı zamanda merkeziyetsiz bir ekosistemi bulunuyor. Binance Smart Chain adı verilen bu ekosistem, düşük işlem ücretleri ile Ethereum ağına rakip olmayı amaçlıyor.

Borsadan yapılan açıklamaya göre BSC ağının adı değişiyor. Merkeziyetsiz ağın yeni adı ise BNB Chain olacak. BSC, protokolün yönetim belirteci olan BNB ile bir bağlantı kurmak amacıyla Build and Build anlamına gelen BNB Chain olarak yeniden markalaşıyor.

Açıklamaya göre yeni zincir, gelişmiş yetenekler sunacak ve Web3 altyapısı oluşturmaya odaklanacak. Ayrıca stake işlemlerinin gerçekleştiği Binance Zinciri, BNB Beacon Chain oldu.

BNB Zinciri, tüm Web3 geliştirmesini, GameFi ve SocialFi ile birlikte meta veri tabanından geliştiricileri ve projeleri bir araya getirecek MetaFi çatısı altında toplayacak. Bu zincir, ölçeklenebilirliğe odaklanarak büyük ölçekli uygulamalar ve geliştirici araçları sunacak.

Binance, Ethereum ağı ve diğer katman 1 blok zincirleriyle rekabet ederken BSC ekosistemini desteklemek için 1 milyar doların üzerinde taahhütte bulundu. BS, çok merkezi olduğu ve ekosistemde yer alan halı çekme olayı nedeniyle çeşitli çevreler tarafından eleştiri alıyor.

Diğer yandan Ethereum ağının aksine düşük işlem ücretleri, BSC ağını cazip hale getiriyor. Ekosistem düşük maliyeti nedeniyle DeFi ve NFT sektörünün ilgisini çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%