Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Smart Chain’in BNB’deki Artıştan Dolayı Merkezileşmesinden Endişe Duyuluyor

Messari analistleri Ryan Watkins ve Wilson Withiam, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde olası merkezileştirmeye dikkat çekiyor.
Binance Smart Chain’in BNB’deki Artıştan Dolayı Merkezileşmesinden Endişe Duyuluyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Binance Smart Chain (BSC) ekosistemi büyümeye devam ediyor ve beraberinde BNB’nin fiyatı artıyor. Binance borsasının kripto parası bu yılın başında 37 dolardı. Yükseliş trendini sürdüren BNB, gün içerisinde 638 dolara kadar yükseldi. BSC ekosistemindeki BNB’nin fiyat artışı, ağdaki aşırı merkezileşme endişelerinin artmasına neden oluyor.

Bilindiği üzere BSC, ağdaki işlemleri onaylamak için günlük olarak seçilen 21 doğrulayıcı kullanan bir Proof-of-Stake (Pos) modelinde çalışıyor. Bu doğrulayıcılardan sadece 11 tanesi ağın yönetiminden sorumludur. Buna karşılık, Ethereum 2.0 ağına katılan 77.000’den fazla doğrulayıcı bulunuyor.

BSC Merkezileşiyor mu?

BSC Merkezileşiyor mu?

Analistler ilerleyen dönemde BSC ağının daha merkezi hale gelmesi ihtimaline karşı endişelerini dile getirdi. Messari analisti Wilson Withiam, her zincir doğrulayıcısının Binance’a bağlı saymanın zor olduğunu düşünüyor. Bir diğer analist Ryan Watkins ise Ethereum ağına atıfta bulundu.

Fiyat hareketlerinin insanların başka şeylere inanmasına neden olabileceğini söyleyen Watkins, BNB ve Cake’nin ne kadar yükselse de merkezi bir yapının taklidi oldukları gerçeğinin değişmeyeceğini ifade etti. Analist ayrıca BSC’nin merkezi doğrulama setine sahip bir Ethereum forku olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Ancak bu fikre katılmayan uzmanlar da bulunuyor. Earosthime adlı bir Twitter kullanıcısı, yenilik söz konusunda kopyalamanın keşfetmeye değer bir şey olduğunu ancak daha iyi olması gerektiğini ifade etti. BSC son zamanlarda özellikle düşük işlem ücretleri nedeniyle Ethereum ağı karşısında daha fazla ilgi gören bir ağ haline geldi. Uzmanlar ilerleyen süreçte Ethereum’un yüksek işlem ücreti sorununu çözmesi gerektiğini düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.