Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Pazar Yerinde Bitcoin NFT’leri için Destek Ekliyor

Binance borsası, NFT pazarı üzerinde BTC ağına ait tokenleri alıp satma imkanı tanıyacak. Detaylar geliyor…
Binance Pazar Yerinde Bitcoin NFT’leri için Destek Ekliyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, NFT pazarında, Ordinals veya Bitcoin NFT’ler için Mayıs sonlarında destek eklemeyi planladığını bildirdi. Halihazırda Ethereum, Polygon ve BNB Chain’deki NFT’leri destekleyen Binance NFT, yatırımcıların Bitcoin ağında Ordinals satın almasına izin vererek tekliflerini genişletmeyi planlıyor.

Koleksiyonerler yakında Bitcoin ağında oluşturulan yazıtları veya NFT’leri satın alıp satabilir ve yeni oluşan Ordinals ekosisteminin erişimini genişletebilir. Borsa ayrıca kullanıcıların Bitcoin NFT’lerine katılmasına yardımcı olmak için yatırımcıların Binance hesaplarıyla Bitcoin tabanlı NFT’lerin ticaretine imkan tanıyacak.

Binance, Ordinal satın almak için taproot uyumlu bir Bitcoin cüzdanı kurmak yerine, büyüyen pazara yeni alıcıların girmesi için süreci basit ve güvenli hale getirmeyi amaçlıyor. Binance Ürün Başkanı Mayur Kamat, Bitcoin’i NFT toplayıcıları için en geniş seçenek ve borsanın yararlanabileceği büyüyen bir pazar olarak gördüğünü söyledi.

Kamat, “Bitcoin, kriptonun temelidir. Burada her şeyin daha yeni başladığına inanıyoruz ve bu alanda geleceğin neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadeleri ile sözlerini sürdürdü.

Son günlerde borsanın BTC ile ilişkisinde sorunlar yaşanıyor. Hafta sonu ağ tıkanıklığı neden gösteren borsa, Bitcoin çekme işlemlerini iki kez duraklatmak zorunda kalmıştı.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin NFT’lerine olan ilgi son haftalarda hızla artıyor. Mart ayında NFT pazar yeri Magic Eden, Ordinals desteği ekledi ve bunu yapmak için Bitcoin cüzdanları Hiro ve Xverse entegrasyonları gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın