Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Karmaşasından Yararlanan Uniswap’in Rallisi Sürecek mi?

Binance kripto para borsasının ABD Adalet Bakanlığı'nca cezaya çarptırılması merkeziyetsiz borsaları yeniden gündeme getirirken UNI fiyatındaki artış sürüyor. Detaylar;
Binance Karmaşasından Yararlanan Uniswap’in Rallisi Sürecek mi?
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance’in, ABD’de lisanssız para aktarma, Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası’nı ihlal etme ve komplo gibi suçlardan dolayı 4,3 milyar dolarlık cezaya çarptırılması merkeziyetsiz borsaları yeniden gündeme getirdi.

BNB Chain ekosistemine güç veren kripto para birimi Binance Coin (BNB) gelişmeyle birlikte kısa sürede yüzde 10’a varan düşüş gösterirken bazı altcoinler ise tam tersine yükselişe geçti!

Popüler merkeziyetsiz borsalardan biri olan Uniswap, yaşanan karmaşadan kendine fayda sağlarken platformun yönetiminde söz sahibi olunmasını sağlayan yönetim tokenı UNI fiyatında dikkat çekici yükseliş gözlemlendi.

Bu süreçte yüzde 25‘in üzerinde yükseliş yaşayan UNI’nin bu çıkışını sürdürüp sürdüremeyeceği merak ediliyor. Ünlü kripto analisti Aayush Jindal, son analizinde altcoinin geleceğini mercek altına aldı.

UNI fiyatının yüzde 25’in üzerinde yükselip 6,20 doların üzerine çıktığını söyleyen isim, UNI’nin şu anda kazançlarını konsolide ettiğini ve herhangi bir düşüşün yakın vadede boğalar için cazip olabileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

UNI Fiyatı Yeniden Güç Kazandı

UNI, ilk olarak 4,80 doların üzerinde bir destek tabanı oluşturduktan sonra yeni bir yükseliş başlattı. Boğalar, Uniswap’in fiyatını 5,25 dolar ve 5,30 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkararak altcoinin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) daha iyi performans göstermesini sağladı.

Binance karmaşasıyla birlikte önemli bir düşüş kanalının üzerinde kırılma yaşayan altcoin, yüzde 25’in üzerinde değer kazandı ve 6,20 dolar seviyesinin de üzerine çıktı.

Haftanın en yüksek seviyesi 6,60 dolar civarında oluştuktan sonra fiyatta düzeltme hareketleri görülmeye başladı ve fiyat, haber yazımı itibarıyla 6,25 doların altına inmiş durumda.

UNI için 7,20 Dolar Senaryosu

Boğaların toparlanmasıyla fiyatta yeni bir artış olması durumunda fiyatın 6,40 dolar seviyesine yakın bir dirençle karşılaşabileceğini, bir sonraki kilit direncin 6,60 dolar seviyesine yakın olduğunu söyleyen Jindal, bu seviyenin üzerinde bir kapanışın, yakın vadede daha fazla kazanç için kapıları açabileceğini ifade etti.

UNI Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bir sonraki kilit direncin 6,88 dolar civarında olabileceğini, bunun üzerinde boğaların 7 dolar seviyesini test etmeyi hedeflemesinin muhtemel olduğunu belirtti. Daha fazla kazancın UNI fiyatını 7,20 dolara doğru gönderebileceğinden de bahsetti.

Uniswap’te Geri Çekilme Devam Ederse Ne Olur?

Jindal, UNI fiyatının, 6,40 dolar ya da 6,60 dolar seviyesinin üzerine çıkamadığı senaryoda daha da düşebileceği; ilk büyük desteğin 6,05 dolar seviyesine yakın, bir sonraki ana desteğin 5,70 dolar civarında olduğu bilgisini de verdi.

Desteğin 5,55 dolar seviyesinin altına inmesinin ise 5 dolara doğru bir yolculuğun kapılarını açabileceğini sözlerine ekledi.

Piyasa değeriyle en büyük 22. kripto varlık konumundaki UNI fiyatı, haber yazımı itibarıyla 6,22 dolar civarında işlem görüyor. Altcoinin haftalık kazancı yüzde 20’nin üzerinde seyretmeyi sürdürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın