Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance İşten Çıkarma mı Yapıyor? Borsadan Açıklama Geldi

Kripto para borsası Binance’ın bir süredir iş gücünü azalttığına dair iddialar gündemde yerini aldı. Borsadan bir yetkili konuyla ilgili açıklamada bulundu.
Binance İşten Çıkarma mı Yapıyor? Borsadan Açıklama Geldi
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, çalışan sayısını azalttığı haberi ile gündeme geldi. Bağımsız gazeteci Colin Wu, Binance’in çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkarmış olabileceğini iddia etti. Wu borsanın toplam çalışan sayısının 8 bine yakın olduğunu söyledi.

Colin Wu paylaşımında, “Binance çalışanlarının toplam sayısı yaklaşık 8 bin kişi. Piyasada haziran ayındaki işten çıkarmaların oranının yüzde 20 civarında olduğu söylentileri var. Öte yandan işten çıkarılan personeller için tazminat planı, farklı yerlerdeki farklı durumlara göre formüle edilecektir.” ifadelerine yer verdi.

Borsanın işten çıkarma sürecinde belirli bölgeler özelinde hareket edeceği belirtildi. İşten çıkarmanın başlıca nedeninin ise kripto para piyasasının son dönemdeki zayıflığı olduğu iddia ediliyor.

Bu iddialar sonrası borsa adına bir yetkili açıklamalarda bulundu. Yetkili konuyla ilgili, kuruluş genelinde yetenek yoğunluğuna odaklanması gerektiğini belirterek, “Bu bir hak belirleme durumu değil. Kritik rollerde doğru yetenek ve uzmanlığa sahip olup olmadığımızı yeniden değerlendiriyoruz ve bu nedenle hala yüzlerce açık pozisyonu doldurmaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Ocak ayında şirketin 2023’te personel sayısını yüzde 15 ila 30 arasında artırmayı planladığını söylemişti. Enflasyonun yüksekliği ve merkez bankalarının faiz artırımları, pek çok şirketin işten çıkarma planlarını hayata geçirmesine neden oldu. Bu durum kripto sektöründe de etkisini gösterdi.

Coinbase, Huobi, Kucoin’in aralarında olduğu pek çok dev borsa, çalışanlarının bir bölümünü işten çıkarmak durumunda kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%