Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Çin Hükümeti ile Bağlantılarını Gizlemek ile Suçlanıyor

Financial Times’ta yer alan bir rapor, Binance’ın uzun yıllardır Çin hükümeti ile yakın ilişkiler içerisinde olduğunu belirtiyor.
Binance, Çin Hükümeti ile Bağlantılarını Gizlemek ile Suçlanıyor
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Financial Times’ın şirket içi belgelere atıfta bulunan bir raporuna göre, 2017’nin sonlarında işini ülkeden çıkardığı iddialarına rağmen Çin ile olan bağlantılarını devam ettiriyor.

Çin ilk olarak 2017’de ülkede kripto para borsalarının faaliyet göstermesini yasakladı. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere üst düzey yöneticilerin, çalışanlara ülkedeki varlığını gizleme talimatı verenler arasında yer aldığı belirtilirken, şirketin bazı çalışanların maaşlarını ödemek için bir Çin bankasını kullandığı belirtildi.

Rapor sonrası Binance’tan bir yetkili açıklamasında, “Anonim kaynakların eski tarihe atıfta bulunması ve olayları önemli ölçüde yanlış tanımlaması talihsizlik. Bu, Binance’in operasyonlarının doğru bir resmi değil.” ifadelerini kullandı.

Yetkili, diğer hükümetler gibi Çin hükümetinin de yasal ve meşru kolluk kuvvetleri taleplerine yanıt verilen durumlar dışında Binance verilerine erişimi olmadığını söyledi.

Rapor, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından şirketin ticari faaliyetleriyle ilgili Binance’a dava açmasının ardından geldi. Binance, CFTC tarafından ABD’de kayıt dışı ticari faaliyetler yürütmek ile suçlanıyor.

Duyurudan bu yana Binance, yaklaşık 45 saatlik bir süre içinde borsadan 2,2 milyar dolarlık kripto para çıkışı gördü. Bunun bir kısmı , haberleri takip eden ilk saat içinde yaşanan küçük para çekme telaşından kaynaklandı . Aynı dönemde borsaya 1,3 milyar dolarlık kripto para gönderildi. Bu da 900 milyon dolarlık net çıkış anlamına geliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%