Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance CEO’su Elon Musk’ın Twitter Hamlesini Hisse Alarak Kutladı

Kripto para borsasının patronu Changpeng Zhao, sosyal medya devinin hissesini aldığını söyledi. Detaylar haberde...
Binance CEO’su Elon Musk’ın Twitter Hamlesini Hisse Alarak Kutladı
Yorum

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının yankıları sürüyor. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sosyal medya devini 44 milyar dolara satın aldı. Musk dün yaptığı bir paylaşım ile Twitter’ı neden satın aldığını açıklamıştı.

Milyarder isim kripto paralara ve Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile olan yakınlığı ile biliniyor. Binance CEO’su, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından öz sermaye yatırımcısı olduğunu söyledi.

Binance kurucusu Changpeng “CZ” “Elon’un Twitter için yeni bir vizyon gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Kripto ve blok zinciri teknolojisinin kullanımını ve benimsenmesini genişletmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

CZ yaptığı paylaşımda, Binance’in iki gün önce anlaşmanın bir parçası olarak yaklaşık 500 milyon dolar aktardığını söyledi.

Musk, Twitter’a Hızlı Giriş Yaptı

Diğer yandan Musk, sosyal medya devini satın almasının ardından işe koyuldu ve radikal kararlar aldı. Kaynaklar Elon Musk’ın Twitter CEO’su Parag Agrawal ve finans şefi Ned Segal’in şirket ile olan ilişkisini kestiğini belirtiyor.

Hukuk politikası, güven ve güvenlik başkanı Vijaya Gadde’nin de görevden alındığı belirtiliyor. İlk olarak Nisan ayında duyurulan anlaşma, Musk’ın Twitter’daki spam botlarının sayısıyla ilgili endişeleri de dahil olmak üzere yol boyunca birden fazla engele çarptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%