Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance CEO’su CZ, IMF’nın Kripto Düzenlemesini Yorumladı

Changpeng Zhao, IMF’nin kripto paralara yönelik düzenlemeleri paylaştığı raporunu değerlendirdi ve faydalı bulduğunu söyledi. İşte detaylar;
Binance CEO’su CZ, IMF’nın Kripto Düzenlemesini Yorumladı
HABER GİRİŞ

Uluslararası Para Fonu (IMF), geçtiğimiz günlerde kripto paraları içeren bir düzenlemeyi paylaşarak 5 maddelik bir rapor yayımladı. Rapor, kripto krizlerini ve düzenleyicileri ele alıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden söz konusu makaleyi paylaşarak değerlendirmelerde bulundu.

Zhao, IMF’nin kripto planının faydalı ve iyi olduğunu belirtti ve kullanıcıları korumanın en etkili yönteminin küresel çapta uygulanan risk temelli düzenlemeler olduğunu aktardı. CZ, doğrudan gerçekleşen yasaklamaların kullanıcıların gölgede, riskleri kendilerine ait olmak üzere ve herhangi bir güvenlik ağı olmadan çalışmasına yol açacağını ifade etti.

IMF’nın paylaştığı düzenlemeye dikkat çekerek önemli noktaların altını çizen CEO, kripto para sektörünün sağlam, kapsamlı ve küresel düzenlemelere ihtiyacı olduğunu bildirdi. Dünya çapındaki bir yaklaşımın doğru bir şekilde çalışabilmesi için değişen endüstri ortamına uyum sağlaması gerektiğini kaydetti.

Kripto varlık servis sağlayıcılarının lisanslanıp, yetkilendirilmesi gerektiğini, bu kriterlerin doğru bir şekilde tanımlanabilmesinin şart olduğunu söyledi.

Sektörde birden fazla işlevi yerine getiren işletmelerin ek düzenleme, şeffaflık ve açıklama koşullarına tabi olması gerektiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

IMF, CZ’nin de vurguladığı kripto para şirketlerinin lisans almasını, kaydedilmesini ve yetkilendirilmesini savunuyor. Ayrıca kripto para sektöründeki belirsizliklerin ortadan kaldırılıp işlemlerin daha resmi ve güvenilir bir ortamda sağlanması gerektiğinin altını çiziyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.