Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance CEO’su ‘CZ’ Kripto Para Sahibi En Zengin Kişi Olarak Tanındı

Kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg tarafından en zengin kripto milyarderi olarak tanımlandı.
Binance CEO’su ‘CZ’ Kripto Para Sahibi En Zengin Kişi Olarak Tanındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bloomberg, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun net servetinin 96 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor ve bu da onu resmi olarak kriptoda bilinen en zengin kişi olduğunu gösteriyor.

CZ’nin serveti, Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre 92,9 milyar dolara sahip olan Hintli iş adamı Mukesh Ambani’den daha değerli. CZ ayrıca Berkshire Hathway CEO’su Warren Buffett ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg gibi dev isimlere yaklaşıyor.

Zhao’nun serveti, kripto para varlıkların gizliliğe sahip yapısı nedeniyle tahmin edilenden çok daha fazla olabilir. Gençliğinde McDonald’s’ta çalışan kripto para kralı, servetinin büyüklüğü hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Binance borsasının gelirinin 2021’de 20 milyar doları aştığı ve ABD merkezli rakip Coinbase tarafından yayınlanması beklenen rakamların gölgesinde kalacağı tahmin ediliyor.

Binance ise kriptonun herhangi bir somut tahmin yapmak için çok değişken olduğuna dikkat çekerek, Bloomberg’in hesaplamalarının doğruluğunu tartışıyor.

Borsa geçtiğimiz dönemde pek çok farklı ülkede düzenleyicilerin artan baskısı ile karşı karşıya kaldı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un kişisel servetleri sırasıyla 15,4 milyar dolar ve 8,93 milyar dolar olarak açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%