Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Abu Dabi’de Faaliyet için Geçici Onay Aldı

Kripto para borsası Binance, Orta Doğu ve ötesinde tamamen düzenlenmiş bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı olmayı hedefliyor. Detaylar haberde...
Binance, Abu Dabi’de Faaliyet için Geçici Onay Aldı
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, operasyonlarını genişletmek adına ülkelerin düzenleyicilerinden onay alma faaliyetlerini sürdürüyor. Borsa, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentinde tam olarak düzenlenmiş bir kripto servis sağlayıcısı olma amacıyla Abu Dabi’deki sanal varlıklarda faaliyet göstermek için geçici onay aldı.

Binance daha önce Bahreyn ve Dubai’de düzenleyici onaylarını almıştı. Abu Dabi Global Market’ten (ADGM) alınan onay, Binance’ın tam lisanslı bir firma olarak faaliyet göstermesi için yeni bir eşiğin aşıldığı anlamına geliyor.

ADGM, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentinde, finansal hizmetlerin düzenleyici ve denetleyici gözetiminde önemli bir rol oynuyor. Kurum verilen onayla ilgili borsanın uluslararası alanda kabul görmüş ve iyi düzenlenmiş bir finans merkezinde sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstereceğini bildirdi.

ADGM CEO’su Dhaher bin Dhaher de, Binance’in Abu Dabi’de varlıklarını kurma çabalarına yardım etme sözü verdi. Binance bölgede tek lisans alan borsa değil. Daha önce ABD’li kripto para borsası FTX, Abu Dabi ve Dubai’de işletme lisansları almıştı.

Lisansın başvurusunun başarıyla tamamlanmasının ardından Binance, sanal varlık teklifleriyle ilgili hizmetlerini, yan kuruluşu Binance (AD) Limited aracılığıyla Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki müşterilere sunabileceğini bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%