Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIMAS için Göz Alıcı Analiz! En Beğenilenler Arasında

BIMAS paylarına dair heyecan verici bir analiz ortaya çıktı. ICBC Yatırım'ın göz alıcı değerlendirmesi, yatırımcıların dikkatini çekti. Detaylar haberde;
BIMAS için Göz Alıcı Analiz! En Beğenilenler Arasında
HABER GİRİŞ

ICBC Yatırım bugün BİM Birleşik Mağazalar (BIMAS) hissesine ilişkin görüşlerini paylaştı. Aracı kurum resmi X hesabı üzerinden en beğendiklerimiz olarak BIMAS’a işaret ederek, hedef fiyatını ve tavsiyesini revize etti.

Yüksek gıda enflasyonunun BİM’in gelirlerine katkıda bulunacağını öngören aracı kurum, yıl için ortalama tüketici fiyat endeksi (TÜFE) tahmini olan yüzde 54’e kıyasla şirketin yüzde 64 gelir artışı sağlayacağını ileri sürdü.

2023 yılında rekabetçi fiyatlar sunan market zincirlerinin bu durumu sürdürmeyeceğini belirten ICBC Yatırım, BİM’in hanehalkı tüketimindeki olası azalmadan olumlu etkileneceğine işaret etti.

Aracı kurum, BIMAS payları için 12 aylık hedef fiyatını 510 lira olarak belirledi. Tavsiyesini ise “Al” olarak işaretledi.

Öneri listelerinde yer alan BIMAS hissesi, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 172,46 oranında kazanç sağladı. Aylık yüzde 0,77 düşüş gösteren hisse bugün TSİ 18.00 itibarıyla yüzde 2,24 artışla 387,25 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcıların yakından takip ettiği BIMAS payları gün içerisindeki işlemlerinde en yüksek 389,75 lirayı test etti. Hisse haftalık yüzde 0,9 oranında değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.