Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BİM Hisseleri Pay Geri Alımı Sonrasında Güçlü Yükseliyor

BİM dün 100 bin TL nominal değerli pay için geri alım işlemi gerçekleştirken, bugün hisselerinde güçlü yükseliş gözleniyor.
BİM Hisseleri Pay Geri Alımı Sonrasında Güçlü Yükseliyor
Son Güncelleme: 

BİM Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi, dün akşam piyasalar kapandıktan sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) pay geri alımı hakkında bildirim gönderdi.

Yapılan açıklamaya göre; Borsa İstanbul’da pay başına 69,015 TL fiyattan toplam 100 bin TL nominal değerli BİM paylarını geri aldı. Bu işlemle birlikte 06.01.2022 tarihi itibarıyla geri alınan payların toplam nominal değeri 8 milyon 667 bin 992 TL olarak açıklandı.

Geri alınan payların sermayeye oranı %1,4275’e ulaşırken, devam eden geri alım programının hisse performansını destekleyebileceği tahmin ediliyor.

Bu gelişmeler ışığında; BİM hisseleri (BIMAS) TSİ 11:55 sularında %1,16 oranında yükselişle 69,75 liradan işlem görüyor.
BİM Hisseleri Yüzde 1,16 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler yeni yılın ilk işlem gününden itibaren kademeli bir yükseliş kaydediyor. Dünkü işlemlerde 69 ile 69,6 lira aralığında yataya yakın bir hareket eğilimi gösteren hisseler, günü 68,95 liradan tamamladı.

BİM hisseleri bugünkü işlemlere 69,6 liradan güçlü yükselişle başlarken, 70,5 liraya kadar tırmandı. Ardından bir miktar kâr satışı görerek 70 liranın hemen altında seyretmeye başladı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Hisselerdeki güçlü yükseliş eğiliminin devam etmesi durumunda 70,43 ve 70,86 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 69,58 ve 69,16 lirada bulunan destek noktaları izlenecek.

BİM hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %13,78 oranında değer kazandığı görülüyor. Hisseler aylık bazda %8,40 oranında gerilerken, geçen yılın aynı zamanına göre 50,89 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu