Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilkent Holding Depremzedelere Desteğini Sürdürüyor

Bilkent Holding, Türkiye'de 10 ilde büyük yıkıntıya neden olan depremde vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Detaylar haberde...
Bilkent Holding Depremzedelere Desteğini Sürdürüyor
HABER GİRİŞ

Deprem bölgelerine yardım hız kesmeden devam ediyor. İş dünyasından birçok destek geliyor. Bunlardan biri de Bilkent Holding oldu. Şirketten yapılan açıklamada Holding ve bağlı şirketlerin deprem bölgelerine ilk etapta 10 milyon TL yardım bütçesinin sunulduğu kaydedildi.

Depremin ilk yaşandığı tarihten itibaren tüm şirketlerin desteği ile 4 gün boyunca toplam 5 bin kişilik kumanya desteği sağlandığı ifade edildi. Bunun yanında,13 palet su, 160 paket gıda malzemesi, 10 adet soğuk iklim çadırı, 760 adet battaniye ve 1300 kolinin üzerinde kıyafetin deprem bölgelerine aktarıldığı bildirildi.

Bölgede hizmet veren mutfakların ayrıca günlük ortalama 45 bin kişilik yemek üretmeye devam edildiği aktarıldı.

Yine tüm şirketlerin desteği ile toplanan gıda, temel ihtiyaç, kıyafet, ısıtıcı, powerbank gibi malzemelerin afet bölgelerine ulaştırıldığı bildirildi. Destek ekipleri ile afet bölgelerindeki yakıt ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olunduğu kaydedildi.

Bunun yanında ihtiyaç sahiplerinin konaklanmasına olanak sağlandığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Afet bölgelerindeki çalışanlarımız ve aileleri ile acil durum hatlarımız üzerinden sürekli iletişimde bulunarak gereksinimlerini düzenli olarak öğreniyor, çözümlemek için var gücümüzle çalışıyor, kıyafet, erzak ve nakdi yardımları ayrıca yapıyoruz.”

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.