Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilgisayar Şirketi Marketler Zinciri ile İş İlişkisini Duyurdu

Obase Bilgisayar, Migros ile 2 yıl süreli iş zekası yazılım lisans ve bakım sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Detaylar haberde...
Bilgisayar Şirketi Marketler Zinciri ile İş İlişkisini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören dev şirketler yeni iş ilişkilerini duyurmaya devam ediyor. Bu anlaşmalardan birisi Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. (OBASE) tarafından duyuruldu. Bilgisayar şirketi marketler zinciri Migros (MGROS) ile anlaşmasını duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platfromu’na (KAP) gönderilen bildirimde, “Şirketimiz Migros Ticaret A.Ş. ile 19.12.2023 tarihinde 2 yıl süreli iş zekasi yazılım lisans ve bakim sözleşmesi imzalamıştır.” ifadeleri yer aldı.

Sözleşme ile iş zekası şirketi MicroStrategy ile tümleşik çözümlerin sunulması planlandığı belirtildi. Sözleşme kapsamında elde edilmesi planlanan hasılatın, 30 Eylül 2022 – 30 Eylül 2023 dönemindeki son 12 aylık hasılatın yüzde 10’undan fazla olacağı tahmin ediliyor.

OBASE fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

OBASE borsada güçlü performansı ile dikkat çeken hisse senetleri arasında yer alıyor. Hisse senedi Kasım ayında 49,36 TL’ye kadar çıktı ve en yüksek seviyesini gördü. Sonrasında kayıplarını artıran hisse senedi bugün itibarıyla yüzde 3’ten fazla yükseldi ve 38 TL seviyesinde bulunuyor.

Hisse senedi yılın başından bu yana yüzde 60 yukarıda işlem görüyor. Duyuru sonrası MGROS hisselerinde de yüzde 1,5’i üzerinde yükseliş meydana geldi ve 343 TL’ye çıktı. MGROS en yüksek seviyesini Ekim ayında 426 TL ile görmüştü.

GCM Yatırım Banner

Obase Bilgisayar 1995 yılında kuruldu, Şirket yazılım ve danışmanlık alanında hizmet veriyor. OBASE geçmiş dönemde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı AR-GE Merkezi statüsünde inovatif projeler ve yazılım ürünleri geliştirerek, akademik ve uluslararası ödüller aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.