Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilgin’den Asgari Ücretlilere 1 Mayıs Müjdesi: Temmuzu Bekleyin

1 Mayıs için emekçilere özel mesaj paylaşan Bakan Bilgin, temmuz ayında yapılacak ara zam için refah ve istihdam sözü verdi.
Bilgin’den Asgari Ücretlilere 1 Mayıs Müjdesi: Temmuzu Bekleyin
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde asgari ücretlilere bekledikleri müjdeli haberi verdi. Bakan, ara zammın 2 ay sonra yapılacağını teyit ederek, maaşlarda hayat şartlarının göz önüne alındığı bir iyileştirmenin yapılacağını paylaştı.

1 Mayıs gününe özel mesaj paylaşan Bakan Bilgin, temmuz ayında yapılacak ara zamda emeğin korunacağını, asgari ücret düzenlemesinin tekrar revize edileceğini kaydetti.

Türkiye’nin uygulamaya koyduğu ekonomi modelinde yatırımdan üretime, istihdamdan ihracata büyüme odaklı bir yol çizdiğini söyledi.

Çalışan ve üreten emekçilerin menfaatlerinin gözetileceğini, bu amaçla istikrarlı ve güvenli adımlar atıldığını ifade etti.

Asgari ücrete getirilen zamlarla bu yıl 2022’ye göre net yüzde 100 oranında fiyat artışına gittiklerini hatırlatarak, “Ülkemiz ve milletimiz için en doğru, en hakkaniyetli kararla emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam ettik” dedi.

GCM Yatırım Banner

Sosyal devlet anlayışından vazgeçmedikleri mesajını vererek, vatandaşların refah seviyesinin ve istihdamın artması için çabaladıklarının altını çizdi.

Bilgin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında, “Büyük ve güçlü Türkiye’nin müreffeh geleceğini emek emek beraber inşa ettiğimiz tüm emekçilerimizin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, sermayesi emek olan çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye ifadede bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.